Pogoda na dziś - poniedziałek 17 grudnia. Będzie dużo chmur, ale niewiele opadów

Pogoda na dziś - poniedziałek 17 grudnia. Przygotujmy się na kolejny pochmurny i chłodny dzień.
Zobacz wideo

Prognoza pogody przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazuje, że tego dnia nad Polską zawiśnie wiele chmur, a temperatura będzie niska. O poranku powinniśmy uważać także na oblodzone drogi i chodniki. 

Temperatura. Przed nami kolejny chłodny dzień

Poniedziałek 17 grudnia będzie kolejnym chłodnym dniem.Temperatura w całym kraju osiągnie maksymalnie 1 stopień na plusie. W wielu miastach odnotujemy wartości ujemne. Temperatura spadnie poniżej zera m.in. na wybrzeżu oraz przy wschodniej i południowej granicy kraju. Najwyższą temperaturę tego dnia odnotujemy we Wrocławiu i w Opolu, gdzie na termometrach zobaczymy 1 stopnień Celsjusza.

Mapa temperatury 17.12.2018Mapa temperatury 17.12.2018 Gazeta.pl

Opady. Opady śniegu na wschodnich rubieżach kraju

Poniedziałek będzie dniem pochmurnym, jednak synoptycy nie przewidują zbyt wielu opadów. Na zachodzie i w centrum Polski możemy spodziewać się licznych przejaśnień. Opady śniegu prognozuj się wyłącznie dla miejscowości położonych na północnym wschodzie i wschodzie kraju - w Lublinie, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie oraz w Warszawie. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Z prognozy pogody IMGW wynika, że w poniedziałek naszemu bezpieczeństwu może zagrażać oblodzenie jezdni i chodników. Takie warunki pogodowe przewiduje się dla czterech województw - śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Oblodzenie może być szczególnie niebezpieczne o poranku. W ww. województwach obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda na dziś - poniedziałek 17 grudnia. Będzie dużo chmur, ale niewiele opadów
Zaloguj się
  • heureuse_beauty

    0

    To zależy gdzie będzie pochmurno, teraz w centrum Polski - piękne słońce i lekki mróz.

  • Oceniono 2 razy 0

    Pogoda przedstawiona przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej za krótka bez emocji jaką podawał pan UZ , gdy on się tym zajmował były chwile( czytając jego artykuł) graniczącep to z zawałem serca lub utraty zmysłów, tego napięcia nic nie zastąpi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX