Pogoda na weekend 15-16 grudnia. Będzie chłodno, a miejscami popada śnieg

Pogoda na weekend 15-16 grudnia. Czy pogoda w ten weekend zachęci nas do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu?

Z prognozy pogody stworzonej dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że zbliżający się weekend będzie pochmurny i zimny. W sobotę możemy spodziewać się licznych opadów śniegu.

Pogoda na sobotę - 15 grudnia 2018

Nadchodząca sobota będzie dniem chłodnym - w przeważającej części kraju odnotujemy ujemną temperaturę. Wartości poniżej zera zobaczymy na termometrach w Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu i w Suwałkach (-1 stopień), a także w Jeleniej Górze (-2 stopnie) oraz w Zakopanem (nawet do -4 stopni w ciągu dnia). Niewiele cieplej będzie w pozostałych regionach. W sobotę temperatura osiągnie maksymalnie 1 stopień na plusie. Najcieplejszymi miastami tego dnia będzie Szczecin oraz Gdańsk.

Dzień ten będzie pochmurny, zdominowany przez słabe opady śniegu. Białych opadów możemy spodziewać się na całym terenie kraju, poza wybrzeżem, dla którego prognozuje się najwięcej przejaśnień. IMGW ostrzega mieszkańców województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego przed oblodzeniem, które może powstawać na jezdniach i chodnikach, zagrażając naszemu życiu i zdrowiu.

Pogoda na niedzielę - 16 grudnia 2018

W niedzielę odczujemy niewielkie ocieplenie. W większości polskich miast temperatura utrzyma się na poziomie od 0 do 1 stopnia Celsjusza. Najniższe temperatury prognozuje się dla Zakopanego i Suwałk, gdzie termometry pokażą -2 stopnie. Najcieplej z kolei będzie we Wrocławiu i w Opolu, gdzie temperatura osiągnie wartość 1 stopnia na plusie.

Niedziela również będzie pochmurna, choć meteorolodzy przewidują liczne przejaśnienia dla przeważającej części kraju. Opadów śniegu będzie tego dnia niewiele. Białe płatki zobaczą tylko mieszkańcy wschodnich i południowych krańców kraju. Podobnie jak w sobotę, także w niedzielę przewiduje się oblodzenie na południu kraju, w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz podkarpackim, gdzie obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia.

Mapa temperatury 16.12.2018rMapa temperatury 16.12.2018r Gazeta.pl

Więcej o: