Zjednoczona Prawica wygrywa w wyborach do Sejmu. Opozycja w tyle. Nowy sondaż

Zjednoczona Prawica rządzi, Koalicja Obywatelska największą partią opozycyjną, SLD w Sejmie z taką samą liczbą posłów co Kukiz'15 - tak wyglądałby polityczny krajobraz po wyborach samorządowych według najnowszego sondażu dla PAP.
Zobacz wideo

W grudniowym sondażu przeprowadzonym przez Kantar Public dla PAP 34 proc. respondentów opowiedziało się za Zjednoczoną Prawicą. Taki sam wynik ZP odnotowała w poprzednim badaniu.

Nowy sondaż. PiS wygrywa

Drugie miejsce w parlamencie przypadłoby Koalicji Obywatelskiej (27 proc), której wynik w porównaniu do listopadowego sondażu urósł o 3 punkty procentowe. Trzecie miejsce przypadłoby Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i Kukiz,15 - oba ugrupowania miałyby po 6 proc. SLD notuje tym samym spadek o 1 p.p. ., a ruch Kukiza o 3 p.p. 

Poza Sejmem znalazłyby się Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc., spadek o 1 p.p.) oraz partie Wolność i Razem. Oba ugrupowania uzyskałyby 2 proc. poparcia, czyli tyle samo co przed miesiącem. 

Badanie przeprowadzono w dniach 30 listopada - 11 grudnia na grupie 1028 osób.

Więcej o:
Komentarze (221)
Zjednoczona Prawica wygrywa w wyborach do Sejmu. Opozycja w tyle. Nowy sondaż
Zaloguj się
 • next-mcgyver2

  Oceniono 86 razy 58

  34 do 27, to jest opozycja daleko w tyle? Niektóre sondaze wskazują niemal na remis. Zaczynacie mieć tytuły jak pisowskie portale.

 • jarokotek

  Oceniono 42 razy 32

  34 / 27 przy wzroscie KO i stagnacji pisiej sekty - to ma byc opozycja daleko w tyle ??? Chyba was ostro pogielo w tej zalosnej redakcji...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 40 razy 30

  Powoli budzą się Węgrzy , trochę wolniej Polacy ale miejmy nadzieję że Wiosna Ludów nadchodzi.

 • roberto5151

  Oceniono 40 razy 26

  Co wy k.....a piszecie? 7% roznicy to jest "daleko w tyle" ? To raczej poparcie dla Pis leci na zbity pysk.

 • komentarz.24

  Oceniono 29 razy 23

  Jeżeli ten sondaż był dobrze przeprowadzony (próbka!), to nie świadczy on źle o opozycji. To świadczy tylko o bezmyślności społeczeństwa, akceptującego polityków, których miejsce jest przed Trybunałem Stanu. Społeczeństwa skłóconego, ogłupionego propagandą i przekupionego.

 • marc.pl

  Oceniono 27 razy 17

  Gdybym miał pusto w głowie i słuchał tylko to co mówią w TVP i u Rydzyka w Trwam to też bym głosował na PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX