Kutno. Policjanci szukają agresywnych kibiców Legii Warszawa

Policjanci z Kutna poszukują osób, które w maju tego roku zaatakowali funkcjonariuszy w pobliżu dworca PKP. Policja publikuje zdjęcia poszukiwanych mężczyzn i prosi o pomoc w ich rozpoznaniu.
Zobacz wideo

Kutnowscy policjanci poszukują mężczyzn, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w dniu 21 maja 2018 roku około godziny 01:45, niedaleko dworca PKP, kiedy przez Kutno przejeżdżał pociąg z kibicami Legii Warszawa.

Policjanci Kutna poszukują agresywnych kibiców Legii Warszawa

W pociągu osobowym jechało prawie 900 kibiców Legii Warszawa. Policjanci musieli interweniować, ponieważ zaczęli oni wyrzucać nadpalone race przez okna pociągu.  W pewnym momencie ktoś użył hamulca ręcznego i pociąg się zatrzymał niedaleko od budynku dworca PKP w Kutnie. Wtedy doszło do zamieszek. Część pasażerów wysiadła z pociągu i zaatakowała funkcjonariuszy policji. Około 30 policjantów starło się z 200 kibicami Legii Warszawa, którzy obrzucili mundurowych kamieniami. – Ponieważ agresja nasilała się, funkcjonariusze użyli broni nieostrej – mówi Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

"Kutnowscy policjanci poszukują sprawców zbiegowiska kibiców, którego uczestnicy dokonali gwałtownego zamachu na osoby i mienie" - czytamy na stronie internetowej policji. Wszystkich tych, którzy rozpoznają którąkolwiek z osób przedstawionych na fotografiach, policja prosi o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie pod numerem telefonu (024) 253-21-00 lub (024) 253-22-24.

Więcej o: