Uczennice pobiły się przed szkołą w Ostrowi Mazowieckiej. Zamiast reakcji okrzyki: "W mordę ją!"

Przed szkołą w Ostrowi Mazowieckiej doszło do bójki między uczennicami. Zamiast zareagować, świadkowie zdarzenia filmowali bójkę i zachęcali jej uczestniczki do jeszcze większej agresji. Sprawą zajmuje się mazowiecki kurator oświaty.
Zobacz wideo

Do bójki między uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej doszło 7 grudnia w południe, ale dopiero w ostatnich dniach nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Nastolatki pobiły się przed szkolą. Nikt nie zareagował

Jak informuje "Polsat News", konflikt między 16 i 17-latką  rozpoczął się w mediach społecznościowych, gdzie uczennice obrzucały się wyzwiskami. Później znalazłwój finał w bójce przed szkołą.

Zdarzenie było nagrywane przez uczniów, którzy zebrali się na dziedzińcu. Na nagraniu zamieszczonym przez portal Tosiędzieje.pl widać, jak w pewnym momencie jedna z nastolatek biegnie w stronę drugiej i uderza ją w brzuch. Rozpoczyna się bójka, a żaden ze świadków nie reaguje. Uczniowie wyciągają telefony i nagrywają, a niektórzy dopingują nastolatki do jeszcze większej agresji.

 

- Wyp***, dawaj, dawaj! W mordę ją! - krzyczą uczniowie zebrani na dziedzińcu. 

W pewnym momencie jedna z nastolatek zostaje rzucona przez drugą na maskę zaparkowanego obok szkoły samochodu. Zostaje kilkanaście razy uderzona przez koleżankę. Nagranie urywa się, gdy pobita nastolatka łapie się za brzuch. 

Dyrekcja szkoły poinformowała o bójce policję. Nie było konieczności wzywania na miejsce pogotowia. Sprawą zajął się też mazowiecki kurator oświaty, który zapowiedział, że nie wyklucza przeprowadzenia w Zespole Szkół nr 1 kontroli.

Więcej o: