Zbigniew Bujak o ks. Jankowskim: Wystarczyło zobaczyć jego łazienkę i pokój sypialny

Zbigniew Bujak i Marian Piłka skomentowali w RMF FM oskarżenia, które pojawiły się pod adresem ks. Jankowskiego w wyniku publikacji "Gazety Wyborczej". - To, że tam jest w tle jakiś homoseksualizm, to było dla nas oczywiste. Wystarczyło zobaczyć jego łazienkę i pokój sypialny - stwierdził Zbigniew Bujak.
Zobacz wideo

Gośćmi "Porannej rozmowy" w RMF FM byli działacze opozycji za czasów PRL-u, Zbigniew Bujak i Marian Piłka. Odnieśli się oni do oskarżeń dotyczących pedofilii, której miał dopuszczać się ks. Henryk Jankowski, kapelan "Solidarności".

- To, co zostało teraz ujawnione, szczególnie, gdy chodzi o kwestie pedofilii, mnie samego zaskoczyło - stwierdził Zbigniew Bujak. - To, że tam jest w tle jakiś homoseksualizm, to było dla nas oczywiste. Wystarczyło zobaczyć jego łazienkę i pokój sypialny - dodał.

Jak przyznał były działacz, z ks. Jankowskim "od początku był problem". - Już wtedy, kiedy pojawił się na terenie stoczni i odprawił mszę, to już wtedy - i wiem to od uczestników, organizatorów tego strajku - że oni wysłuchali jego kazania i powiedzieli: chłopaki coś jest nie tak - zaznaczył.

Według Mariana Piłki "ks. Jankowski był traktowany jako osoba (...) ekscentryczna". - Rzecz jest bardzo przykra, ale trzeba sprawę wyjaśnić do końca - podkreślił. Dodał, że według niego, jeśli oskarżenia się potwierdzą, kapelan "Solidarności" nie powinien mieć pomnika w Gdańsku.

Więcej o:
Komentarze (603)
Zbigniew Bujak o ks. Jankowskim: Wystarczyło zobaczyć jego łazienkę i pokój sypialny
Zaloguj się
 • fred_die

  Oceniono 196 razy 168

  Panie Bujak, byliście tak zaślepieni "walką" z komuną że związaliście się z diabłem wcielonym. Najgorsze jest to że cały naród został zgwałcony katolicyzmem i z tego gwałtu ciężko się będzie podnieść.

 • biesczad1

  Oceniono 146 razy 128

  Zaraz się okaże, że według PiS, homoseksualizm, to nie jest już zboczenie?...

 • blechtrommel

  Oceniono 122 razy 108

  Gdzie do cholery jest w tym kraju opozycja? Przecież na tej sprawie i w ogóle na temacie pedofilii można nie tylko odsunąć od władzy reżim kaczora, ale i ustawić Kościół tam, gdzie jego miejsce.

 • fackir

  Oceniono 107 razy 105

  wszyscy wiedzieli i siedzieli cicho? idźmy dalej - ktoś śmie twierdzić, że bezpieka nie wiedziała? na 100 % to była wtyka w sercu solidarności.

 • odowk

  Oceniono 93 razy 75

  Panie Bujak, nie opowiadaj pan głupot o tym, że w tle u Jankowskiego "jest jakiś homoseksualizm". Jakby był homoseksualizm, to byłoby wszystko w porządku, bo normalny homoseksualista uprawia seks z innym mężczyzną, czyli ze swoim dorosłym partnerem lub partnerami, za obustronną zgodą, i gdyby tak było w sprawie Jankowskiego, to nie widziałbym w tym nic złego. Zło jest w tym, że Jankowski zamiast uprawiać sobie po ludzku seks z innym facetem, molestował nieletnich (zarówno chłopców, jak i dziewczynki), dręczył, wkładał ręce do majtek. I to jest zło - pedofilia, molestowanie, zmuszanie do czynności seksualnych. A w dodatku Jankowski wypowiadał się homofobicznie, czemu nie ma się co dziwić, bo hipokryzja w tych kręgach już nikogo nie dziwi... Swoją drogą, ciekawe, czy generał Czesław Kiszczak, kiedy rozpoczynał swoją antygejowską Akcję Hiacynt, miał również papiery na księdza Jankowskiego? Może i agenci mieli na niego teczkę? Może był cenny i zgodził się na współpracę i uszło mu płazem? Na pewno taka gruba ryba nie mogła się zmarnować, on był cenniejszym źródłem informacji, podczas Akcji Hiacynt dostało się raczej gejowskim szaraczkom i przeintelektualizownym studenciakom, lubiącym się przespać ze swoim chłopakiem, i to oni zostali internowani o świcie, nie Jankowski...

 • munaciello

  Oceniono 70 razy 66

  Wszyscy wiedzieli, ale przecież to "kapelan Solidarności" i "honorowy prałat domowy Jego Świątobliwości", więc był kryty tak przez ludzi Solidarności, jak i Jego Świątobliwość (tutaj: nie on jeden).

 • justas32

  Oceniono 74 razy 62

  Solidarnościowy Ekscentryk - przytulał dzieci a one mu robiły laskę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX