Alvi A. podejrzany o terroryzm zatrzymany w Polsce. ABW: Walczył w szeregach ISIS

Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na konferencji prasowej poinformowały, że w Polsce doszło do zatrzymania Czeczena podejrzanego o terroryzm. Mężczyzna ma powiązania z Państwem Islamskim i brał udział w walkach na Bliskim Wschodzie. Miał również kontakty z radykalnymi islamistami.

ABW i policja zwołały konferencję prasową, na której poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny powiązanego z Państwem Islamskim. Do zatrzymania doszło 28 listopada, ale służby poinformowały o nim dopiero teraz.

Alvi A. zatrzymany za terroryzm. "Walczył w szeregach ISIS"

Jak informuje ABW, zatrzymany mężczyzna to Czeczen Alvi A. Trafił do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut udziału w organizacji terrorystycznej.

- Z materiałów ABW wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych w Syrii i Turcji, sam brał udział w walkach w szeregach ISIS, a podczas swojego pobytu w Polsce utrzymywał kontakty z osobami o radykalnych poglądach, których obecność dla bezpieczeństwa narodowego - powiedział  na konferencji prasowej rzecznik Stanisław Żaryn z ABW.

Jak dodał, w ostatnim czasie niektóre z osób o radykalnych poglądach, które utrzymywały kontakty z Alvim A., zostały deportowane z Polski. 

ABW informuje, że Alvi A. przebywał w Polsce legalnie. Zgodnie z decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Wcześniej był już oskarżony o przestępstwo dotyczące organizowania nielegalnej migracji. Śledztwo w sprawie jego zatrzymania jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (51)
Alvi A. podejrzany o terroryzm zatrzymany w Polsce. ABW: Walczył w szeregach ISIS
Zaloguj się
 • green_is_bad

  Oceniono 24 razy 12

  Trzeba mieć świadomość, że praktycznie wszyscy przebywający w Polsce Czeczeni to radykalni wahabici. Nie pracują (w zasadzie nie występuje takie zjawisko jak Czeczen pracujący w sklepie, na stacji benzynowej itp.). Oficjalnie zawodnicy MMA, trenerzy zapasów itp., zajmują się żerowaniem na szarej strefie, tj. lichwą, dystrybucją narkotyków (w tym celu opanowują "bramki" w lokalach rozrywkowych), wymuszeniami od osób, o których wiedzą, że nie pójdą na Policję. Zajmują się też tzw. "ubojem rytualnym".
  Ich kobiety, okutane od stóp do głów, rzadko opuszczają mieszkania/domy, pomimo paroletniego pobytu w Polsce często nie znają naszego języka nawet w stopniu podstawowym.

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 11

  'islamiści nie zawsze wysadzają tych dobrych'

  że sparafrazuję klasyka

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 6

  Przecież walczył przeciwko Ruskim w Syrii.
  Inny gościu, który walczył z Ruskimi w Afganistanie, cieszy się powszechnym mirem.
  To jest sprawiedliwe traktowanie ludzi?
  Gdzie owa równość wobec prawa?

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 7 razy 5

  To bardzo dobra informacja. Znaczy ze ABW pracuje. Nie moge sie doczekac kolejnych wiadomosci o pracy naszych sluzb specjalnych np.: "CBA zatrzymala Polaka stojacego za korupcyjna propozycja zlozona przez Marka Ch. wlascicielowi polskiego banku", "Prokuratura postawila zarzuty kierowcy odpowiedzialnemu za spowodowanie wypadku z premier Szydlo w Oswiecimiu", "Policja dokonala aresztowania pedofila w sutannie", "Prokuratora postawila zarzuty ksiedzu z Torunia za zdefraudowanie pieniedzy przeznaczonych na ratowanie Stoczni Gdanskiej", "Prokuratura zworcila sie do Senatu o cofniecie immunitetu senatorowi zamieszanemu w wyprowadzenie dziesiatek milionow zlotych ze SKOK Wolomin"...

 • dziad60

  Oceniono 4 razy 4

  PiS przez Terespol
  Urząd ds Uchodźców podaje na ich stronie oficjalnej, ze PIS przyjął w tym roku 2400 wyznawcow islamu Czeczenów.
  Dane urzędu na stronie Statystyki.
  PiS klamie, ze nie wpuścił bez wizy zadnego muzulmanina.
  PiS sponsorem islamu, bo ich przyjmuje.
  PiS promotorem w Polsce Czeczenów.
  Proszę sprawdzić dane na stronie urzędu..

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 8 razy 4

  A kto go do Polski sprowadził? Czy aby nie PiS, który w latach 2005-2007 przyjął sto tysięcy Czeczenów, byle Putinowi na złość zrobić?

 • anakastyczny

  Oceniono 6 razy 4

  Rasizm panie, rasizm. Aż duszno od tego rasizmu.

 • c.t.k

  Oceniono 4 razy 4

  W Syrii walczyły siły reżimowe oraz dobrzy i źli terroryści,a także Rosjanie i ch... wie jeszcze kto.Pan Ali miał pecha,że został zaliczony do złych terrorystów.Dobrzy terroryści tak samo podrzynają gardła jak źli,ale w słusznej sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX