Alvi A. podejrzany o terroryzm zatrzymany w Polsce. ABW: Walczył w szeregach ISIS

Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na konferencji prasowej poinformowały, że w Polsce doszło do zatrzymania Czeczena podejrzanego o terroryzm. Mężczyzna ma powiązania z Państwem Islamskim i brał udział w walkach na Bliskim Wschodzie. Miał również kontakty z radykalnymi islamistami.

ABW i policja zwołały konferencję prasową, na której poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny powiązanego z Państwem Islamskim. Do zatrzymania doszło 28 listopada, ale służby poinformowały o nim dopiero teraz.

Alvi A. zatrzymany za terroryzm. "Walczył w szeregach ISIS"

Jak informuje ABW, zatrzymany mężczyzna to Czeczen Alvi A. Trafił do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut udziału w organizacji terrorystycznej.

- Z materiałów ABW wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych w Syrii i Turcji, sam brał udział w walkach w szeregach ISIS, a podczas swojego pobytu w Polsce utrzymywał kontakty z osobami o radykalnych poglądach, których obecność dla bezpieczeństwa narodowego - powiedział  na konferencji prasowej rzecznik Stanisław Żaryn z ABW.

Jak dodał, w ostatnim czasie niektóre z osób o radykalnych poglądach, które utrzymywały kontakty z Alvim A., zostały deportowane z Polski. 

ABW informuje, że Alvi A. przebywał w Polsce legalnie. Zgodnie z decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Wcześniej był już oskarżony o przestępstwo dotyczące organizowania nielegalnej migracji. Śledztwo w sprawie jego zatrzymania jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz wideo
Więcej o: