Mateusz z Ujazdowa zniknął bez śladu 11 lat temu. "100 tys. euro nagrody za pomoc w odnalezieniu"

Mateusz Żukowski zaginął 26 maja 2007 roku w Ujazdowie w wieku 10 lat. Choć do dziś nie natrafiono na jego ślad, rodzice nie ustają w poszukiwaniach. Teraz znalazł się sponsor, który ufundował 100 tysięcy nagrody dla osoby, która wskaże miejsce przebywania chłopca lub pomoże w rozwikłaniu tajemnicy jego zaginięcia.
Zobacz wideo

Poszukiwania Mateusza Żukowskiego trwają od 11 lat. Chłopiec wyszedł ze swojego domu w Ujazdowie 26 maja 2007 roku. Od tamtej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. 

100 tysięcy euro nagrody za pomoc w odnalezieniu Mateusza Żukowskiego

Ojciec zaginionego chłopca Andrzej Żukowski poinformował w mediach społecznościowych, że w środę 12 grudnia znalazł się sponsor, który wyznaczył 100 tysięcy euro za odnalezienie jego syna. Wiadomość o nagrodzie przekazała też organizacja "Zaginieni przed laty".

Biegli z Laboratorium Kryminalistycznego w Lublinie zajmujący się progresją wizerunku ustalili, jak chłopiec może wyglądać 11 lat po zaginięciu i stworzyli jego portret.

Ojciec chłopca prosi o pomoc w nagłośnieniu sprawy i informuje, że nagroda 100 tysięcy euro przeznaczona jest dla osoby, która wie, co stało się z Mateuszem w dniu zaginięcia lub posiada informację na temat tego, gdzie chłopiec się znajduje i przyczyni się do jego odnalezienia "żywego lub martwego".

W rozmowie z Gazeta.pl ojciec chłopca Andrzej Żukowski nie podaje szczegółów i mówi jedynie, że nagrodę ufundowała osoba prywatna -  Niemiec, którego poznał w trakcie prowadzenia akcji poszukiwawczej syna. 

Oficer prasowy Komendy Policji w Zamościu potwierdza, że poszukiwania zaginionego Mateusza Żukowskiego nadal trwają, ale zastrzega, że policja nie ma wiedzy na temat ufundowanej nagrody.

Więcej o: