Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy sklepy będą jutro otwarte?

Niedziele handlowe 2018. Czy w tym tygodniu wypada niedziela wolna od handlu? Dowiadujemy się tego, zaglądając do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz wideo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedziele handlowe w 2018 roku wypadają dwa razy w miesiącu. Grudzień jest jednak miesiącem wyjątkowym, w czasie którego ilość niedziel handlowych została podwojona. Oznacza to, że 16 grudnia to niedziela handlowa, a my będziemy mogli robić zakupy w galeriach handlowych i supermarketach.

Niedziele handlowe - grudzień. Kiedy wypadnie kolejna niedziela handlowa?

Ilość niedziel handlowych w grudniu 2018 zmieniła się ze względu na obchody Bożego Narodzenia. W tym miesiącu wypada tylko jedna niedziela niehandlowa (9 grudnia), która już za nami. Pozostałe niedziele grudnia są niedzielami handlowymi - zakupy będziemy mogli zrobić zarówno 16, 23, jak i 30 grudnia. Pamiętajmy jednak, że od stycznia 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tylko jeden raz w miesiącu, a dokładniej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. 

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy 16 grudnia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • Oceniono 11 razy 3

  Nareszcie spocony z nerwów na oczekiwanie powyższego artykułu mogę iść się przemyć, już teraz wiem zaraz obudzę Grażynę i jej to powiem

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  wisi mi to .

 • xyz_xyz1

  Oceniono 13 razy 1

  Mam nadzieję iż docelowo wszystkie niedziele będą dniami wolnymi od pracy handlu a zakaz zostanie rozszerzony o większość gastronomi oraz stacji paliw. To podstawa aby powrócić do normalności. Docelowo też należy pomyśleć nad wprowadzeniem ograniczeń w soboty - to nie normalne aby w weekend pracować do 22 czy 23. W zupełności wystarczy aby zrobić zakupu jak sklepy będą czynne do 15.

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 0

  www.youtube.com/watch?v=I3iAOMO6cCY

 • ryslew2061

  Oceniono 3 razy -3

  Dzięki "Gazeto"! Byłem nawet dziś w sklepie, ale nie chcieli powiedzieć.

 • plorg

  Oceniono 10 razy -6

  "Oznacza to, że 16 grudnia to niedziela handlowa, a my będziemy mogli robić zakupy w galeriach handlowych i supermarketach."

  Droga rzekomo lewicowa gazeto, chcecie robić zakupy w niedzielę? Nie wiecie że jest to nierozerwalnie związane z wyzyskiem klasy robotniczej? Wstyd i zakłamanie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX