Rejestr pedofilów. Policja nie wie, gdzie jest 25 proc. skazanych za przestępstwa seksualne

Nie wiadomo, gdzie przebywa prawie 25 proc. skazanych za przestępstwa na tle seksualnym ujętych w rejestrze dostępnym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości - informuje "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

Od stycznia na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości dostępny jest częściowo Rejestr Sprawców na Tle Seksualnym. Znajduje się tam 768 nazwisk i fotografii osób skazanych za gwałty na dzieciach poniżej 15. roku życia i gwałtów ze szczególnym okrucieństwem. Powinna się tam znajdować również informacja na temat miejsca pobytu skazanych.

Jak jednak wyliczyła "Rzeczpospolita", takiej informacji nie znajdziemy w prawie 25 proc. przypadków. Przy 144 nazwiskach znajduje się adnotacja "w trakcie weryfikacji", a przy 46 - " wezwany do potwierdzenia miejsca pobytu". 

Oprócz ogólnodostępnej listy, jest jeszcze druga część rejestru, w której ujęte są 2614 osoby skazane m.in. za pedofilię, stręczycielstwo dzieci czy dziecięcą pornografię. Według "Rzeczpospolitej" i tutaj brakuje wiedzy na temat miejsca pobytu części przestępców. 

- Informacja o tym, gdzie mieszka np. pedofil, jest kluczowa, jeśli rejestr ma działać prewencyjnie, co jest jego rolą - powiedział dla dziennika prof. Brunon Hołtys, kryminolog. Uważa, że w rejestrze powinny być dostępne również informacje o zawodzie wykonywanym przez osobę skazaną. - Jeśli pedofilii dopuścił się ksiądz, taką informację należy bezwzględnie umieszczać przy notce o skazanym - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (79)
Rejestr pedofilów. Policja nie wie, gdzie jest 25 proc. skazanych za przestępstwa seksualne
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 22 razy 22

  Policja nie ma czasu , oni zajmują się Obywatelami RP , KOD , Frasyniukiem itd.

 • krzywelustro

  Oceniono 21 razy 19

  A niby skąd policja ma wiedzieć, gdzie są ci przestępcy seksualni? Skoro wysyła do nich wezwania, a oni nie przychodzą, to przecież najlepszy dowód, że są w nieznanym miejscu.

  A tak w ogóle to odczepcie się od policji, która ma o wiele ważniejsze sprawy na głowie: musi ciąć confetti i nie ma czasu na duperele.

 • dante_waw

  Oceniono 23 razy 19

  Podpowiem... w domach ksiezy emerytow... mapa dostepna na google maps...

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 19

  Ale wie gdzie jest Frasyniuk , jaka władza taka policja

 • kl0ss

  Oceniono 21 razy 17

  Jak to nie wie? Na plebanii!!!

 • Oceniono 14 razy 12

  Wylęgarnie pedofili to seminarium. Gniazda pedofili to pałace biskupie i kardynalskie. Potem te czarne wrony rozlatują się po parafiach aby molestować dzieciaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX