Zgłosiły się trzy kolejne ofiary ks. Jankowskiego. "Masturbował się, dotykał"

Do fundacji "Nie lękajcie się" zgłosiły się trzy kolejne ofiary księdza Henryka Jankowskiego. - Opisują, jak ksiądz Jankowski się przy nich masturbował czy dotykał ich w miejscach intymnych - mówi prezes fundacji w rozmowie z "Super Expresem".

Jak informuje "Super Express", do fundacji "Nie lękajcie się" od momentu nagłośnienia sprawy prałata Jankowskiego zgłaszają się kolejne ofiary, które opisują, że w przeszłości były przez niego molestowane.

Henryk Jankowski. Kolejne zarzuty o pedofilię

Zgłoszenia od kolejnych ofiar księdza Jankowskiego przychodzą do fundacji "Nie lękajcie się" między innymi w formie listów. Nie wszystkie z ofiar chcą ujawniać swoje dane osobowe. W ostatnich dniach do "Nie lękajcie się" zgłosiło się trzech mężczyzn z Gdańska, Anglii i Niemiec, którzy opisują, że byli przez niego molestowani. 

- To trzech dorosłych mężczyzn, którzy na przełomie lat 80. i 90. mieli po kilkanaście lat - mówi prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński w rozmowie z "Super Expressem".

Jak dodaje, obaj należeli do parafii świętej Brygidy w Gdańsku, gdzie posługę pełnił Henryk Jankowski.

- Opisują, jak ksiądz Jankowski się przy nich masturbował czy dotykał ich w miejscach intymnych - precyzuje Lisiński.

Sprawa ks. Henryka Jankowskiego

Przypomnijmy, że 6 grudnia w "Dużym Formacie" ukazał się reportaż opisujący relacje ofiar wykorzystywanych seksualnie przez księdza Henryka Jankowskiego. 

- Dopadł mnie, gdy szarpałam się z klamką. Dotykał piersi, powiedział, że pokaże mi, co to znaczy od tyłu. Wkładał ręce w majtki i próbował je zdjąć - relacjonowała wydarzenia sprzed lat jedna z bohaterek reportażu.

Również "Fakty" TVN dotarły do kobiety, która twierdzi, że była molestowana przez duchownego. - Każde z dzieci podchodziło i ksiądz Jankowski niektórych sadzał sobie na kolano, głaskał. (...) Pamiętam tylko, że mi wtedy włożył rękę, bo miałam taką krótką sukieneczkę. Włożył mi wtedy rękę pod tę sukieneczkę i ściskał, dotykał moje pośladki - wspominała.

Ks. Henryk Jankowski zmarł w 2010 r. W latach 1970-2004 był proboszczem parafii św. Brygidy w Gdańsku, znany był przede wszystkim jako kapelan "Solidarności". W związku z reportażem "Dużego Formatu" część mieszkańców Gdańska domaga się usunięcia pomnika prałata.

Więcej o:
Komentarze (334)
Trzy kolejne ofiary ks. Jankowskiego. "Masturbował się, dotykał w miejscach intymnych"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 80 razy 76

  Ta lista NIE bedzie miała końca....
  Lawina ruszyła i żadna siła jej nie powstrzyma.

 • jtby

  Oceniono 63 razy 61

  Jakiś katabas wyjaśniał, że Jankowski nie może bronić się, bo nie żyje i trzeba dać spokój. Może właśnie dlatego, że nie żyje trzeba sprawę wyjaśnić, chyba że managment k.k. doskonale wie, co jeszcze może wypłynąć przy Jankowskim i przy innych i idzie na przeczekanie - to by było dla tych hipokrytów w sukienkach typowe. Gratuluję wierzącym duszpastuchów. Do "domu ojca" oni was nie zaprowadzą jak sami swoim postępowaniem i postawą nie zasłużycie. No chyba, że do domu ich ojca - do piekła.

 • zebrex666

  Oceniono 57 razy 55

  tego zboczeńca znała cała Polska. Miłośnik chłopców, wódy i bursztyna. Nie było na niego bata, bo miał szerokie plecy. Co jest dziwnego w tym, że ludzie, którzy się go bali za życia, mówią o tym teraz... lepiej późno niż wcale, zwłaszcza, że jest jasne, że takich jak on jest zancznie więcej i uprawnienie wierzą w swoją nietykalność. I jeszcze jedno- mam gdzieś, że jest martwy i nie może się bronić. Tacy zwyrole nie zasługują na spokój po śmierci.

 • czechy11

  Oceniono 58 razy 54

  A kiedy wreszcie poważna debata o roli Jana Pawła II w chronieniu TEJ ZARAZY?

 • sierra65

  Oceniono 50 razy 42

  kościół katolicki to szambo - tam się zawsze roiło najgorsze mentalne robactwo !!!

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 32

  Kościół i PiS mają ból ŁBA .
  Rolą dziennikarzy żeby jak najwięcej takich spraw ujrzało światło dzienne .
  Kościół zawsze szedł w zaparte i zamiatał sprawę pod sukno , tak było , jest i będzie .

 • c.t.k

  Oceniono 33 razy 31

  Może nie należy przenosić/niszczyć jego pomnika,ale przerobić go tak,aby przedstawiał masturbującego się klechę.Ku przestrodze,kim może być człowiek w sutannie i co wcześniej mogła robić ręka,którą podaje komunię

 • js08836

  Oceniono 28 razy 28

  Pamiętacie dyr. Poznańskich Słowików niejakiego Wojciecha K. ? Pamiętacie, jak jego obrońcy darli pyski : Wojtek jesteśmy z tobą !!! I co ? Jak udowodniono że był pedofilem, to obrońcy uciekli.
  Dlatego ci co teraz tak zaciekle bronią Jankowskiego niech się opamiętają bo będą się wstydzić, że bronili pedofila.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX