Młodszy brat Patryka Jakiego rapuje o miłości do marihuany. "Między mną i bratem wszystko OK"

"Ciągle kręcę, kręcę, zawsze zobaczysz mnie z jointem" - rapuje młodszy brat wiceministra sprawiedliwości. Filip i Patryk Jaki zapewne nie dogadaliby się w sprawie legalizacji miękkich narkotyków, ale raper zapewnia, że "wszystko między nimi OK".

W lipcu media informowały o tym, że dwudziestoletni Filip, brat Patryka Jakiego szykuje się do wydania solowej płyty. Krążek - jak można wyczytać na facebookowej stronie rapera - jest już gotowy, a tymczasem na YouTubie pojawił się najnowszy teledysk muzyka występującego pod pseudonimem Filu JKay. Piosenkę jako pierwszy opisał portal NaTemat.

"Zawsze zobaczysz mnie z jointem"

Utwór pod tytułem "Weed love" traktuje o marihuanie - młody raper przyznaje w nim, że "kocha tą roślinę", a kiedy w ręku ma blanta "niczym się nie zamartwia". Oto słowa refrenu:

Pytasz, czy kiedyś przestaniemy, ja ci mówię, że wątpię. Ciągle kręcę, kręcę, zawsze zobaczysz mnie z jointem. Gdy czuję ten zapach, to dostaję wariacji. Środkowy palec dla tych, co chcą zamknąć tych w akcji

W kolejnych wersach Filu JKay przyznaje, że "po prostu sobie pali, nie próbuje świata zmieniać", a kiedy mówią o nim "narkoman" "jakoś go to nie rusza", bo ostatecznie "nie nazwałby tego używką, lecz nazwałby kulturą".

 

Patryk Jaki: marihuana tylko do leczenia

Trudno powiedzieć, czy Filip Jaki pokazuje "środkowy palec" swojemu starszemu bratu, ale z całą pewnością ich poglądy na marihuanę są rozbieżne. Wiceminister sprawiedliwości opowiadał się za wprowadzeniem do obrotu medycznej marihuany, jednocześnie będąc zdecydowanie przeciwko jej rekreacyjnemu użytkowi.

"Od lat jestem zdecydowanym zwolennikiem twardej polityki państwa wobec narkotyków. Przypominam, że prawie każdy uzależniony od narkotyków twardych zaczynał od narkotyków lekkich. Od lat rośnie przestępczość na tym tle. Nawet Holandia rakiem się z tego wycofuje. Ale trzeba jednak rozróżnić marihuanę używaną do celów rekreacyjnych od tej do celów leczniczych. Polityka to służba i pomoc drugiemu człowiekowi: nie mam serca odmówić pomocy matce, której dziecko ma 160 ataków padaczki dziennie i stąd moja inicjatywa. Marihuana tylko do leczenia. Tylko na receptę, tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza" - pisał Jaki na Facebooku.

"Między mną i bratem wszystko OK"

Jednocześnie w opisie nagrania na YouTube pojawia się wypowiedź rapera na temat stosunków ze starszym bratem. "Nie bawię się w politykę. Poszukiwaczy tanich sensacji od razu chciałbym poinformować, że między mną i bratem wszystko OK. Jeśli możecie, proszę nie kontaktujcie się ze mną. Zadzwońcie np. do Włodiego" - czytamy.

Zobacz wideo
Więcej o: