Pogoda na dziś - czwartek 13 grudnia. IMGW: spadnie śnieg, a jezdnie będą oblodzone

Pogoda na dziś - czwartek 13 grudnia. Przygotujmy się na chłodny dzień pełen opadów.
Zobacz wideo

Jak pokazuje prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek 13 grudnia możemy spodziewać się licznych opadów śniegu, a gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. Przygotujmy się także na to, że jezdnie mogą być śliskie.

Temperatura

Czwartek będzie dniem chłodnym. Temperatura w całym kraju nie przekroczy 2 stopni na plusie. Najcieplej będzie na północnym zachodzie kraju - w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Koszalinie i Gdańsku. Najniższą temperaturę odnotujemy na południu i wschodzie Polski. IMGW prognozuje, że w Zakopanem termometry wskażą -3 stopnie, w Suwałkach -1 stopień, a w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie - 0 stopni Celsjusza.

Mapa temperatury 13.12.2018rMapa temperatury 13.12.2018r Gazeta.pl

Opady. W czwartek spadnie śnieg

Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek 13 grudnia będzie dniem obfitującym w opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. W ciągu dnia możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Słabe opady śniegu mogą zdarzyć się lokalnie na całym obszarze Polski, z kolei deszcz ze śniegiem przede wszystkim na wybrzeżu. IMGW ostrzega przed zawiejami śnieżnymi, które zaobserwujemy w terenach górskich.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. Uwaga na śliskie drogi

W czwartek 13 grudnia uważajmy na śliskie drogi. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla czterech województw. Oblodzenie dróg, stanowiące zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, przewiduje się dla województw zachodniopomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego i śląskiego. "Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników" - czytamy na stronie IMGW. 

Więcej o: