Poranna rozmowa Gazeta.pl z Tomaszem Sekielskim (12.12.2018)

Gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl był Tomasz Sekielski, który mówił o swoim głośnym filmie dokumentalnym na temat pedofilii w Kościele. - Są tam księża, którzy, jak prałat Jankowski, byli symbolami - powiedział.

Tomasz Sekielski było gościem Piotra Maślaka w porannej rozmowie Gazeta.pl. Odniósł się m.in. do fragmentu jego filmu o księżach-pedofilach, który w tym tygodniu pojawił się w sieci. Sekielski przyznał, że jest zaskoczony postawą ks. Adama Jabłońskiego, naczelnego kapelana więziennictwa, który bronił oskarżanego o molestowanie duchownego. - Byłem zaskoczony tym, że ksiądz wie, że jest nagrywany i nic z tego sobie nie robi - przyznał, dodając, że ks. Jabłoński zgodził się na podawanie wizerunku. Zachowanie kapelana nazwał butą i "korporacyjną lojalnością".

"W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok"

Piotr Maślak próbował nakłonić Sekielskiego, by zdradził jakieś szczegóły na temat swojego filmu. - W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci - powiedział Sekielski. - W interesie Kościoła jest oczyszczenie się ze zboczeńców, którzy założyli sutanny i krzywdzą dzieci. Nigdy nie mówiłem, że wszyscy księża to pedofile i nigdy tego nie powiem - dodał.

Więcej o:
Komentarze (212)
Sekielski dla Gazeta.pl o swoim filmie: Są tam ważni hierarchowie
Zaloguj się
 • totlny_swiat

  Oceniono 84 razy 82

  Panie Tomaszu - bardzo Panu dziękuję za tą pracę, a właściwie misję. Robi Pan świetną robotę. Trzymam kciuki i niech Pan na siebie uważa. W moim odczuciu jest Pan odważnym i uczciwym człowiekiem. Wielki szacunek!

 • tani_dran

  Oceniono 63 razy 59

  Podziwiam odwagę, ale w tym kraju wszyscy od dawna wiedzą co czarni wyrabiają i nasz głupi narodek to akceptuje a tym bardziej akceptują politycy wszystkich partii.
  Film ludzie chętnie obejrzą bo takiego jeszcze nie było, ale na tym koniec.
  Ziobrowa prokuratura żadnemu czarnemu krzywdy nie zrobi, wierni powiedzą że każdy może zbłądzić.

 • belg5

  Oceniono 47 razy 47

  Tomkowi Sekielskiemu należy się tradycyjnie podziękowanie ! Ja to robię niniejszym

 • jurek4491

  Oceniono 46 razy 42

  Prędzej czy później kościół POLEGNIE - ludzie przestali milczeć już nie boją się ich czarów , zaczynają mówić .
  To jest temat dla dziennikarzy bo kościół : zamiatał, zamiata i będzie to robił zawsze .
  Pamiętamy jak komisje kościelne szukały w swoim gronie współpracowników UB i SB i co nie znaleźli ani jednego .

 • ochujek

  Oceniono 27 razy 27

  No to czekam na film. Długo żyję, niewiele mnie zaskakuje. Wielu sutannowych zboków spotkałem w życiu. Chwała Sekielskiemu za odwagę i upór. W państwie prawa takimi sprawami zajmuje się prokuratura po otrzymaniu pierwszych sygnałów w mediach. U nas nawet telewizje klęczą przed klechami. Smutne.

 • tilow3

  Oceniono 28 razy 24

  Skąd w pisowcach taka determinacja do obrony pedofilów czy zwyrodnialców? albo biją żony i traktują je jak rzeczy, albo krzywdzą dzieci..... I jeszcze te krzyki, że "pedały" to dopiero zboczeńcy! ale jak dziecko ktoś skrzywdzi czy żonę pobije..... jak gwałci czy bije to kocha! tak pisowcy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX