Protest rolników na A2. Ruch kierowany objazdami. Do protestujących przyjechał Ardanowski

Na autostradzie A2 rano utworzył się wielokilometrowy korek w związku z niezapowiedzianym protestem ok. 200 rolników. Policja zorganizowała objazd przez drogę techniczną. Po godz. 10 do protestujących przyjechał minister rolnictwa Jan Ardanowski.
Zobacz wideo

Wczesnym rankiem kierowcy utknęli w kilkukilometrowym korku, który ciągnął się na autostradzie A2. Przyczyną był niezapowiedziany protest rolników. Drogę w kierunku Warszawy blokuje grupa kilkudziesięciu osób. Autostrada jest zablokowana od Moszny Parcele aż do zjazdu w Grodzisku Mazowieckim. Zaskoczeni protestem byli zarówno policjanci, jak i pracownicy drogowi.

Policja zorganizowała objazd przez drogę techniczną. "Uwaga! Trasa A-2 w kierunku Warszawy na wysokości Brwinowa zablokowana. Trwa tam protest rolników. Kierowcy jadący od strony Łodzi proszeni są o korzystanie z objazdów. Na MOP Brwinów należy skorzystać z drogi technicznej (otworzono przejazd przez bramę awaryjną). Korzystający z objazdu kierowani są na Brwinów -> Ożarów Mazowiecki." - informuje policja. 

Protestuje Unia Warzywno-Ziemniaczana

Protest zorganizowała Unia Warzywno-Ziemniaczana. Na Facebooku organizacji pojawiło się nagranie z początku pikiety.

Czego domagają się rolnicy?

Liderem protestu jest Michał Kołodziejczak, nazywany przez niektóre media "nowym Lepperem".

Protestujący mają 10 postulatów. Wśród nich są m.in.: wypłata odszkodowań dla hodowców za świnie wybite w ramach walki z ASF czy "uzdrowienie IZB Riolniczych poprzez zmianę regulacji ustawowych wypracowanych wraz ze środowiskiem rolniczym".

Po godz. Do protestujących przyjechał Jan Ardanowski, minister rolnictwa. - Jestem jednym z was, rolnikiem, nie urzędnikiem - próbował przekonywać protestujących, czym wywołał śmiech. Rozmowa z ministrem cały czas trwa.

Więcej o:
Komentarze (385)
Protest na autostradzie A2 w Pruszkowie. Ruch kierowany objazdami
Zaloguj się
 • Adam Hernes

  Oceniono 95 razy 57

  Obiektywnie patrząc to za PO protestowali nieliczni oprócz PiS i ich ideologicznych przybudówek. Teraz protestują wszyscy. Dobra zmiana.

 • marc.pl

  Oceniono 46 razy 42

  A pislam śmiał się z francuskiego Macrona i żółtych kamizelek na drogach Francji.

 • junk92508

  Oceniono 50 razy 40

  Pis udało się przekonać lud że teraz wszystkim się należy i każdy dostanie bo tamci kradli a teraz nie kradną więc stać nas.

 • kemor234

  Oceniono 50 razy 34

  Nie rozumiem tych wszystkich protestów. Przecież każdy z nas zarabia kolosalne pieniądze. Rodzinka przy nas też się potwornie wzbogaca. O co im chodzi ???
  Ps.
  To mówiłem ja, pisowski aparatczyk.

 • fakiba

  Oceniono 44 razy 34

  Jaki protest , przecież rolnicy mają się "świetnie" i popierają obecny nierząd , to muszą być jakieś "warchoły"

 • adam1967r

  Oceniono 37 razy 31

  Tak swoją drogą , to reżim śzybciutko pacyfikuje protesty Obywateli RP...za to kibole i rolnicy dowolnie mogą blokować autostrady

 • melmakianin

  Oceniono 40 razy 30

  Widać, że na miejscu jest policja, dlaczego siłą nie usuną niebezpieczeństwa z autostrady?

 • ziggybam

  Oceniono 42 razy 30

  Jak to? Kolejny protest w państwie wszelkiej szczęśliwości? W państwie bez afer, bez kolesiostwa, bez złodziejstwa, bez nepotyzmu, bez rozrzutności, bez arogancji władzy? Co tu protestwać? Nie wiedzieliście drodzy rolnicy komu trzeba dać w łapę?

 • John Doe

  Oceniono 66 razy 30

  Wieś tańczy i śpiewa... przy takim podejściu do sprawy wątpię, żeby ktokolwiek chciał z nimi rozmawiać. Nawet taksówkarze potrafili uprzedzić, że zablokują centrum miasta. Taka bezmyślna i niezapowiedziana akcja z pewnością wielu postronnym osobom utrudni życie. Ciekawe co by było, gdyby w tym korku utknęła karetka wioząca kogoś w stanie agonalnym? Kretynizm i brak wyobraźni do kwadratu. Brak słów na tą swołocz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX