Nagrody Grand Press 2018: Bertold Kittel został wybrany Dziennikarzem Roku

Bertold Kittel z TVN wygrał tytuł Dziennikarza Roku 2018. Nagrodę wręczono mu na gali Grand Press. Kittel jest współautorem głośnego dokumentu o polskich neonazistach.
Zobacz wideo

Bertold Kittel jest dziennikarzem śledczym, który był związany najpierw z "Rzeczpospolitą", a teraz pracuje dla stacji TVN.

Bertold Kittel Dziennikarzem Roku 2018

Bertold Kittel jest współautorem głośnego reportażu o polskich neonazistach, który został wyemitowany przez "Superwizjer" na antenie TVN-u. Ten materiał przyniósł mu oraz Annie Sobolewskiej i Piotrowi Wacowskiemu Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za rok 2018.

Kittel między innymi dzięki temu ważnemu reportażowi zdobył tytuł Dziennikarza Roku 2018. W trakcie gali rozdania nagród Grand Press dostał statuetkę stalówki, którą zaprojektowała Anna Rzeźnik oraz czek o równowartości 10 tys. euro.

Tytuł Dziennikarza Roku to wyróżnienie przyznawane w drodze głosowania przez samych dziennikarzy. Nagradza się nim profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu.

Kittel w tym roku zdobył 106 punktów, dzięki czemu bezsprzecznie wyprzedził konkurencję. Bertold Kittel był także laureatem nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze w roku 2006 i 2014.

Więcej o: