Prof. Romuald Dębski walczy o życie. Rodzina wydała oświadczenie

Wybitny ginekolog prof. Romuald Dębski jest w szpitalu, gdzie walczy o życie.

Romuald Dębski, świetny specjalista w zakresie ginekologii, ordynator oddziału położniczego w warszawskim Szpitalu Bielańskim Romuald Dębski przebywa obecnie w szpitalu, gdzie ważą się jego losy.

Romuald Dębski walczy o życie

Rodzina profesora opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o jego ciężkim stanie:

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Kochane Pacjentki, Profesor Dębski jest w szpitalu, walczy o życie. Dziękujemy za słowa wsparcia, które dostajemy zewsząd, ogromnie dużo dla nas znaczą. Profesor nie wierzył w cuda. On je po prostu robił. Wierzymy, ze taki cud przydarzy się i jemu. W pełni na to zasłużył.
Marzena Dębska wraz z zespołem Debski Clinic

Profesor Dębski ma 62 lata. Specjalizuje się w położnictwie, ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Jest kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

W plebiscycie "Idealna Klinika" magazynu "Medical Tribune" to jego oddział w Szpitalu Bielańskim wybrano w tym roku najlepszym w kraju. Przeprowadza się tam między innymi najbardziej skomplikowane operacje kardiologiczne na świecie.

Profesor jest znanym zwolennikiem prawa do wyboru kobiety do decydowania o własnym ciele. Uważa, że projekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych jest ograniczeniem ich praw. Otwarcie mówił, że poglądy na aborcję zmieniają się w chwili, kiedy problem zaczyna kogoś dotykać osobiście. W wywiadzie dla Weekend.gazeta.pl podkreślił:

Miałem u siebie ludzi, którzy agitują przeciwko aborcji czy in vitro. Ale gdy sprawa dotyczyła członków ich rodzin, to nagle się im poglądy zmieniły.
Zobacz wideo
Więcej o: