Komentarze (525)
Ojciec Rydzyk odradza zawierania "małżeństw mieszanych". "To są dramaty"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bmarten

  Oceniono 17 razy 15

  A przecież kilka tygodni temu w kościele bodajże w Krośnie 40-letnia Polka dziewica została poślubiona ortodoksyjnemu Żydowi z Galilei. Miał na imię chyba Jehoszua.

 • stefan4

  Oceniono 12 razy 12

  > to są trudne małżeństwa, małżeństwa mieszane

  I dlatego partnera należy szukać we własnym województwie. Bo jak ktoś z Poznania zwiąże się z kimś z Lublina, to są dramaty. Poza tym kolor jest istotny: żeby blondyn nie mieszał się z brunetem a niebieskooki z piwnym, to są tragedie. Najlepiej brać partnera z własnej rodziny, bo mieszanie jest trudne, to jest problem chorób. Żeby się niczym nie różnił, miał ten sam wzrost, i to samo wykształcenie... i żeby był tej samej płci.

  Jak myślicie, czy nadaję się na eksperta w Radiu Maryja?

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 11 razy 11

  No to jest dramat, moja przyjaciółka z Londynu, Polka z którą kiedyś pracowałem w jednej firmie wyszła za mąż za Brytyjczyka z pochodzenia Nigeryjczyka, który wychował się w Londynie. Wspaniały, gdzeczny i serdczny człowiek. Kochają się mają dwójkę dzieci. Dramat jest jak mają rodzinę lecieć odwiedzić do Polski. Boją się żeby chłopaka ktoś nie napadł albo dzieci nie maltretował za inny odcień skóry. Ona jest Polką więc na komentarze jest odporna. Dzieci mówią, w trzech językach, w tym po polsku, więc też by zrozumiały jakby inni je wyzywali. To jest dramat, że w XXI wieku w PL mieszkają tacy jak Rydzyk.

 • jokanda102

  Oceniono 11 razy 11

  Księża - specjaliści od spraw małżeńskich, życia seksualnego, wychowania dzieci itp itd...

 • eva01

  Oceniono 10 razy 10

  To prawda, próbowałam porozumieć się z człowiekiem głęboko wierzącym, fanatykiem kościoła katolickiego, ale to grupa ludzi bardzo zaborcza z zerową tolerancją.... trudno przeżywać życie na klęczkach chociaż sama kiedyś chodziłam do kościoła.

 • miriam_73

  Oceniono 14 razy 10

  Hmmm... Jakos w otoczeniu takich cudow nie widze. Np siostra ojca od 42 lat jest zona jednego i tego samego faceta. "Obcego" wg definicji Muchomora. Ja jestem szczesliwa zona "Obcego" tez juz czas jakis.... no ake my nie sympatyzujemy z Radyjkiem....

 • pyzz

  Oceniono 16 razy 10

  Ksiądz poucza o małżeństwie...
  Wzorcowe stado rozpłodowe koni składa się z 20 klaczy, 3 ogierów i 1 wałacha - w charakterze głównego specjalisty.

 • japka_putina

  Oceniono 9 razy 9

  Rydzyk jako ksiądz może tego nie wiedzieć, ale małżeństwa, to bardzo często są dramaty, do których nie potrzeba różnicy religii, języka, czy kultury. Spędzić życie z jedną i tą samą osobą (nierzadko z kobietą!), to nie to samo, co wydymać raz tego, raz tamtego ministranta, czy parafiankę, zależnie od ochoty i fantazji kapłana.

 • donmarek

  Oceniono 9 razy 9

  I taki kmiot, krótkiego zdania po polsku nie potrafi poprawnie sklecić. Ale rządzić potrafi. Milionami podobnej sobie hołoty!

 • uthark

  Oceniono 9 razy 9

  Rydzyk - ekspert od małżeństw.

 • marcinszulc

  Oceniono 9 razy 9

  Jeden naród, jedną rzesza, jeden wódz...

  Albo jakos tak...

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 9

  To może od razu uchwalić odpowiednik tzw. drugiej ustawy norymberskiej? Dupis podpisda.
  A może by jeszcze potępić Marię Skłodowską, bo wyszła za mąż za Francuza, co jej ułatwiło karierę naukową?
  Książęta i królowie z dynastii Piastów żenili się bardzo często z..
  uwaga!
  ...Niemkami i Ukrainkami.

 • acototak

  Oceniono 13 razy 9

  "Cytat z gazety polskiej 1998 roku Jest kwiecień 1998 r.

  Poseł niezrzeszony Jarosław Kaczyński udziela obszernego wywiadu „Gazecie Polskiej”. Rozmowę przeprowadzają redaktor naczelny tygodnika Piotr Wierzbicki i Tomasz Sakiewicz, wtedy czołowy dziennikarz „Gazety”.

  Wywiad sprawia wrażenie bardzo szczerego. Kiedy pada pytanie o Radio Maryja, Kaczyński stwierdza: „Po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL, ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dość dobrze”.

  W odpowiedzi na kolejne pytanie idzie jeszcze dalej. Porównuje toruńską rozgłośnię do Targowicy: „Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. (...) Problem w tym, w którym miejscu kończą się pospolici głupcy, a zaczyna zwyczajna agentura”.

  „Do Niemiec program radia dociera aż z Samary i Krasnodaru na południu Rosji – tam bowiem stoją wykorzystywane przez ojca Rydzyka, za zgodą władz Federacji Rosyjskiej, nadajniki. Radio wykorzystuje infrastrukturę nadawczą (maszty i system zasilania), zarządzaną w Rosji przez państwową spółkę RTRS (Rosyjska Sieć Telewizyjna i Radiowa), (...)Ojciec Rydzyk za pomoc w sprawie nadajników głośno dziękował rosyjskiej ambasadzie. Delegacja ambasady pojawiła się też w 1999 r. na przyjęciu z okazji 8-lecia działania radia” - „Na politycznej fali Radia Maryja”, „Gazeta Polska” nr 49 "

 • tomasz szeromski

  Oceniono 10 razy 8

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI zwariował. nie dość, że zagląda mi pod kołdrę, teraz jeszcze mówi z kim mogę się żenić, a z kim nie mogę. ojcze nasz RYDZYKU weź zimna kąpiel w przeręblu. a gdzie trzymasz rączki? po kołderką? czy na? a inne grzeszki przypomnieć?

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 10 razy 8

  gdyby ci pseudo patrioci znali historię polski to wiedzieli by że do 39 polska była krajem multi kulti żyli obok polaków żydzi ukraińcy i tatarzy . ale ci pseudo patrioci historii nie znają a jedynie powielają idee swojego wodza hitlera

 • grzegorz_jurkiewicz

  Oceniono 8 razy 8

  palce włóż sobie kretynie do nosa a nie do małżeństw mieszanych, dramatem jesteś ty cwaniaku i to że jeszcze przełożeni zakonni nie zrobili z tobą porządku

 • skaut001

  Oceniono 7 razy 7

  Bariera językowa? No jak sie tak jak Tadziu slabo zna nawet swoj ojczysty to owszem ... .

 • pollion1

  Oceniono 7 razy 7

  ciekawe co ten zboczeniec umysłowy powie na moje małżeństwo ...on katolik ona muzułmanka córka
  buddyjka syn protestant...

 • aala43

  Oceniono 9 razy 7

  jednym z największych dramatów Polski po 1989 roku jest pan Rydzyk i jego antypolska działalność

 • mr_gm

  Oceniono 9 razy 7

  No faktycznie wśród emerytów 70+ słuchających tego radia panuje jakieś dziwna moda na małżeństwa mieszane, a potem wiadomo gender i w ogóle Sodoma i Gomora.

 • urian

  Oceniono 11 razy 7

  A ja myślę, że Rydzyk powinien uświadomić ludziom, że to co się dzieje w Polsce, te rządy PiS, Szydło, Morawiecki, Ziobro i Szyszko to wola boża. Pan Bóg zesłał na nas te plagę bo nie szanowaliśmy to co było nam dane, co wywalczyli nasi ojcowie. uważaliśmy, że demokracja, dostatek, swoboda podróżowania, Unia Europejska i bezpieczeństwo od NATO jest nam dane na zawsze, że nie musimy o to dbać. I Pan Bóg pokazał, że w krótkim czasie może wszystko przepaść, ze przyjdą wandale , zniszczą , zniewolą , zabiorą. I jeśli chcemy mieć to co straciliśmy to musimy na to zapracować, odzyskać i szanować by znów się to nie powtórzyło. Pytanie jest tylko czy dotychczasowa kara jest wystarczająca, czy musi być dotkliwsza byśmy się obudzili.

 • 4head

  Oceniono 9 razy 7

  Jakie to prymitywne.. Szkoda, że jest podatny grunt..

 • s-bonde

  Oceniono 11 razy 7

  moja żona jest z innego kontynentu, inny język i kultura... a łączy nas brak jakiejkolwiek chorej religii... niedługo 40 lat spędzonych wspólnie i szczęśliwie bo daleko od katolandu

 • hristomoltisanti

  Oceniono 11 razy 7

  Tak . To się naprawdę dzieje w XXI wieku w środku Unii Europejskiej . Co żeście ćwoki narobili z tym krajem ?!

 • manren

  Oceniono 7 razy 7

  Rydzyk wprowadziłby w Polsce najchętniej ustawę o czystości polskiej krwi. Pseudodoktorat "Moja walka" już napisał.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 7 razy 7

  A jak są jest z innego województwa to można czy raczej nie ? Proszę cię wielebny o radę.

 • biheppy

  Oceniono 11 razy 7

  Pewnie. Jak być laną po mordzie to tylko przez stuprocentowego Polaka kibola i katolika.

 • tojamarusia

  Oceniono 9 razy 7

  Rydzol sam jesteś dramatem...

 • vc.0

  Oceniono 11 razy 7

  EIN VOLK EIN REICH EIN FUHRER

 • farsizm

  Oceniono 9 razy 7

  Tadeuszu, poproś Jarka o rękę. To byłby taki piękny związek.

 • jejekp85

  Oceniono 7 razy 7

  Księże dyrektorze, moja żona jest mądra, kochana i wspaniała. Proszę przestać zaglądać mi do domu i zająć się płaceniem podatków.

 • 2majtek1

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego on ostatnio taki aktywny ?
  Może coś z tego KNF-u miało kapnąć .
  Czy to tylko zasłona dymna , pogadajcie sobie o mnie, zostawcie te pieniądze.

 • uo.rety

  Oceniono 9 razy 7

  Bo jeśli nie Polak, to nie pije i nie bije, a przecież żadna prawdziwa Polka katoliczka nie zrezygnuje z chłopa z którym może się schlać do nieprzytomności i móc dumnie pokazać w pracy podbite oko na dowód jak bardzo ją kocha!

 • pan.szklanka

  Oceniono 7 razy 7

  Wie co mówi. W jego fachu związki, nawet płcią się nie mieszają.

 • myciel66

  Oceniono 7 razy 7

  Największym dramatem dla RP to jest obecność tej niemiłej, podejrzanej persony w życiu publicznym.

 • jtby

  Oceniono 11 razy 7

  Ja odradzam, ale związki mieszane. Wiem, że kobitki myślą, że z księdzem to nie grzech, ale jednak jest to osobnik z innego kręgu kulturowego. Dziecko zrobi, a nie ożeni się i kto wie, czy będzie łożył na utrzymanie. Poza tym ryzyko, czy nie pedofil.

 • bormanek

  Oceniono 6 razy 6

  cytat
  O. Rydzyk: Jedna kultura i jeden język i jedna religia
  hm, mnie to coś przypomina, ktoś to już mówił , jakiś malarz pokojowy? czy coś, taki mały z takim wąsikiem i czesanym na lewo włosem,,,,
  czyżby jego wzorzec?, strach się bać

 • rokoko1807

  Oceniono 6 razy 6

  - rydzyk zawsze myslalem zes jest CWOK - ale nie , jestes cwany , zamknij sie przynajmniej w tej sprawie , chyba zes taki sam ekspert jak wielu twoich sukienkowych półmezczyzn popapranców a jednoczesnie bardzo aktywnych kobiciarzy ?!?

 • partyboi

  Oceniono 10 razy 6

  Słuchający tej rozgłośni powinni przechodzić obowiązkowe badania okresowe z zakresu psychiatrii.

 • kaczkadziwaczka.pl

  Oceniono 6 razy 6

  Różnice kulturowe między Polską a Francją? Trzeba było nauczyć "studenta" jeść nożem i widelcem ,tudzież spuszczać po sobie wodę w kiblu.

 • niko8472

  Oceniono 6 razy 6

  Zawsze cudnie posluchac albo poczytac jak typek nie majacy z malzenstwem nic wspolnego porad na ten temat udziela. Jakby sie 3-4 rozwodami pochwalil to moglby z doswiadczenia cos opowiedziec a tak nie spada na drzewo.

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 6

  Była taka komedia o mieszanych malzeństwach trzech czy czterech sióstr , młodzi sobie radzili z tematem tylko ich rodzice nie bardzo :)

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy 6

  STARY CAP . Zna się na wszystkim-Sam woli MAYBACHA i DOLARY.
  A muchy same na lep trafią.

 • jxman

  Oceniono 8 razy 6

  "Różnica kultur" - No tak bo polska kultura jest ta najlepsza, religia jest ta wlasciwa, a Bog to jest wlasciwie nasz polski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX