13-miesięczną Laurę i 12-letnią Emilię zadźgała nożem. Sąd nie miał wątpliwości: dożywocie

Sąd Okręgowy w Legnicy skazał Natalię W. na dożywocie - podaje RMF FM. Kobieta zabiła swoje córki: 13-miesięczną Laurę i 12-letniej Emilię. Z akt sprawy wynika, że kobieta zadźgała dzieci nożem.
Zobacz wideo

"Na dożywocie skazał Sąd Okręgowy w Legnicy Natalię W. oskarżoną o zabójstwo swoich dzieci: 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii" - podaje na Twitterze RMF FM.

Do zbrodni doszło w styczniu tego roku przy ul. Cedrowej w Lubinie. Z akt sprawy, które przywołuje portal lubin.nasze.miasto.pl wynika, że 33-letnia kobieta złapała za nóż i zaczęła dźgać swoje córki w szyję, klatkę piersiową, ręce i nogi.

13-miesięczna Laura zginęła na miejscu, a 12-latka zmarła kilka godzin później w szpitalu. Natalia W. po zabiciu córek próbowała bezskutecznie popełnić samobójstwo. Biegli psychiatrzy ocenili, że 33-latka jest poczytalna. Kobieta jednak nie była w stanie stwierdzić, dlaczego zabiła dziewczynki. 

- Analiza wyników sekcji zwłok starszej córki jednoznacznie potwierdza, że Emilia się broniła, zadano jej ponad 50 ran. Emilia została zamordowana pierwsza, bo z całą pewnością nie pozwoliłaby i nie patrzyłaby biernie na to, jak jej matka zabija jej młodszą siostrę - mówił sędzia Witold Wojtyło w uzasadnieniu wyroku.

Kobieta o warunkowe zwolnienie będzie mogła ubiegać się najwcześniej po 30 latach.