Pride of Poland 2018. Nie sprzedano trzech z sześciu wylicytowanych koni. Wynik o połowę gorszy

Połowa koni wylicytowanych na prestiżowej aukcji Pride od Poland w 2018 roku nie została sprzedana. Oznacza to, że aukcja zarobiła tylko połowę z deklarowanej wcześniej kwoty. To najsłabszy wynik od kilku lat.
Zobacz wideo

Jak ustalił reporter RMF FM, trzy spośród sześciu koni wylicytowanych podczas aukcji Pride od Poland 2018 trafią na licytację po raz kolejny. Po zakończeniu aukcji podano, że sprzedano konie za łączną sumę 501 tysięcy euro. Okazuje się jednak, że aukcja zarobiła tylko 259 tysięcy euro. Dlaczego tak się stało?

Klęska Pride of Poland. Trzy konie nie zostały sprzedane Najsłabszy wynik od lat

RMF FM informuje, że trzy spośród wylicytowanych koni trafiły na powrót do polskich stajni. Dwie klacze należą do stadniny w Michałowie - Parmana została wylicytowana za 180 tysięcy euro, a Elbera za 52 tysiące euro. Trzecia klacz, której nie sprzedano, to Perika, za którą podczas aukcji w  Janowie Podlaskim zaoferowano 15 tysięcy euro. 

Konie zostały wylicytowane przez inwestorów z Belgii oraz Izraela. Okazuje się jednak, że pomimo wygranej aukcji, nie zapłacili za nie. Niedoszli właściciele koni nie skontaktowali się ze stadniną, w której przebywają, dlatego nie wiadomo, dlaczego zrezygnowali z zakupu. Klacze Parmana oraz Elbera zostaną wystawione na zimowym przetargu, który hodowla organizuje 15 grudnia. Trzecia z klaczy, Perika, została wystawiona na sprzedaż w poprzednią sobotę.

Rezygnacja inwestorów z kupna koni oznacza dużo słabszy wynik organizowanej w Janowie Podlaskim aukcji Pride of Poland. Wyniki tego wydarzenia spadają rokrocznie. W tym roku aukcja Pride of Poland zarobiła 259 tysięcy euro, w 2017 sprzedano konie za 410 tysięcy euro, w 2016 za 1 mln 271 tysięcy euro, a w 2015 - za 4 mln euro. 

Więcej o:
Komentarze (83)
Pride of Poland 2018. Nie sprzedano trzech z sześciu wylicytowanych koni
Zaloguj się
 • niknejm

  Oceniono 34 razy 24

  Brawo PiS ;-) Następne wybory wygrają w cuglach, bo to świetni 'fahofcy som' ;-)
  A swoją drogą - Janów rozsławiał Polskę. A PiS realizuje obietnicę Polski w ruinie. Żal.

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 22

  Ma to sens, nie będziemy przecież wyprzedawać naszych sreber rodowych. Hodować tylko dla prawdziwych Polaków.. Koński materiał genetyczny jak mawiał Jurgiel powinien zostać w Polsce!

 • glencok

  Oceniono 27 razy 21

  podejrzewam dlaczego nie zostały sprzedane, mimo wylicytowania. Bo pewnie licytowały słupy, żeby nie było TOTALNEJ kompromitacji, w momencie kiedy wszyscy dookoła isę licytacją interesowali.
  2015 - 4 miliony euro, 2018 - 259 tysięcy euro? wstali z kolan, nie ma gadania.

 • def11

  Oceniono 22 razy 20

  Jak "dobra zmiana" taka Pride of Poland.

  ps. hucuły i kozy wam hodować niekompetentne pisowskie łajzy

 • crowley_666

  Oceniono 21 razy 19

  Przecież straż marszałkowska musi na czymś jeździć!!!
  Szable już mają!!!

 • emigrant_1984

  Oceniono 23 razy 19

  Shame of Poland

 • jurek4491

  Oceniono 20 razy 18

  Nie ważne , ważne że PiS ODTRĄBIŁ sukces .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX