Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy 16 grudnia to niedziela wolna od handlu?

Czy 16 grudnia to niedziela handlowa? Mamy dobrą wiadomość dla osób, które wciąż szukają świątecznych prezentów.
Zobacz wideo

Niedziela 16 grudnia będzie dobrą okazją do tego, aby wybrać się do sklepu i poszukać upominków dla najbliższych - z kalendarza niedziel handlowych wynika, że 16 grudnia jest niedzielą handlowa i sklepy będą otwarte.

Niedziele handlowe - grudzień 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Przypomnijmy, że grudzień jest wyjątkowym miesiącem roku m.in. ze względu na liczbę niedziel handlowych. Z uwagi na Boże Narodzenie i zwiększone zapotrzebowanie na zakupy postanowiono, że ilość niedziel handlowych w grudniu będzie większa, niż w pozostałe miesiące.

Ile niedziel handlowych wypadnie w tym miesiącu? Aż cztery! Oznacza to, że do końca tego roku nie będziemy musieli się zastanawiać, czy dana niedziela jest niedzielą handlową, ponieważ zarówno 16, 23 jak i 30 grudnia sklepy będą zamknięte.

Przypomnijmy jednak, że już od stycznia 2019 roku niedziele handlowe będą wypadać tyko raz w miesiącu.

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy 16 grudnia to niedziela wolna od handlu?
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 6

  "Ile niedziel handlowych wypadnie w tym miesiącu? Aż cztery! Oznacza to, że do końca tego roku nie będziemy musieli się zastanawiać, czy dana niedziela jest niedzielą handlową, ponieważ zarówno 16, 23 jak i 30 grudnia sklepy będą zamknięte."
  UZ jest przemęczony.Uważaj kolego,żebyś nie skończył jak Kalabiński

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  W niedzielę nie trzeba żreć bez opamiętania, opłatek wystarczy.
  Trzeba tylko zadbać, aby było można wypić.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 4 razy 2

  Zresztą co z tego iż zamkną sklepy skoro wolno bez problemu handlować na spędach zwanych targami lub jarmarkami działającymi i w sobotę i w niedziele kilka razy w roku od 8 do 18 -19 a czasem nawet dłużej pod chmurką. Nie rozumiem po co to i dla kogo to chyba po to aby fani zakupów mogli je zrobić a że ogromna rzesza ludzi (i to nie właścicieli lecz pracowników) musi miast ze swymi rodzinami zmarznąć na tych targach to nie istotne. Dla mnie ta forma handlu niedzielnego też pępowina być zakazana chyba że stoi sam właściciel firmy - to prosze bardzo. Szczerz jak widze tłumy z obłędem w oczach Latakijce od straganu do straganu od budy do budy to mi się miętowo robi. I żal mi tych zmarzniętych sprzedających których jak pisałem w większości to pracownicy najemni. Chcecie bawić się w targi prosze bardzo ale w takich godzinach jak normalnie sklepy które jak pisałem w sobotę powinny kończyć prace max o 15 -16 a w niedziele powinien być całkowity zakaz handlu łącznie z częścią gastronomi i większością stacji paliw (ruch w niedziele mniejszy a tam też pracują ludzie).

 • xyz_xyz1

  Oceniono 7 razy 1

  Na logikę w sobotę sklepy powinny być czynne krócej max do 16 a w KAŻDĄ niedzielę powinno być czynne tylko to co niezbędnie potrzebne lub jest po prostu zakładem ruchu ciągłego bo taki charakter produkcji. I to tyle w tym temacie - w handlu też maracują ludzie i chcą mieć wolne niedziele i trochę wolnego w soboty. Docelowo WSZYSTKIE niedziele powinny być wolne od handlu. Nie ważne czy wypadają przed świętami czy po świętach. W wielu krajach nawet w sobotę nikt sobie nie wyobraża handlu przez cały dzień.

 • piast9

  Oceniono 1 raz -1

  "zarówno 16, 23 jak i 30 grudnia sklepy będą zamknięte". No to jak w końcu będzie, otwarte czy zamknięte?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 2 razy -2

  Dziękuję, UZ, za przypomnienie, który kto dzień tygodnia dzisiaj mamy. Taka byłam zaganiana, że myślałams, że to dopiero środa. Ale skoro pada sakramentalne pytanie o niedzielę, to wiem, że już jest czwartek. Kto by pomyślał, że taki UZ może być pożyteczny?

 • prosspero

  Oceniono 8 razy -2

  Jak dostać pracę jako dziennikarz od niedziel handlowych? Stała, fajna praca i fucha na parę najbliższych lat pisząc to samo.

 • krikrikrikri

  Oceniono 9 razy -3

  Hip hip hura, sklepy CZYNNE (uprzedzę artykuł za tydzień) we WSZYSTKIE niedziele w grudniu!!! Zombie do sklepów, po nowe rurki, sneakersy w zimie, strzyżemy brody, pijemy sojowe latte i obowiązkowo czytamy GW lub Wysokie Obcasy i we WSZYSTKO wierzymy.

 • Oceniono 7 razy -3

  Dziwne nie ma komentarzy w tak ważnej sprawie znieczulica ze strony internautów. No cóż już wiem, tylko 3 obsługa mojej Biedronki naprzeciwko też żyje żeby przyjść w niedzielę do pracy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX