Alert pogodowy dla pięciu województw. IMGW ostrzega przed śniegiem i oblodzeniem

Alert pogodowy. IMGW ostrzega przed oblodzonymi jezdniami i intensywnymi opadami śniegu.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, występujące w dniu dzisiejszym zjawiska meteorologiczne mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia, a także dla naszego mienia. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla pięciu województw.

Ostrzeżenie IMGW. Oblodzone jezdnie w czterech województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenie meteorologiczne dot. oblodzenia dla czterech województw - śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.

Istnieje 85 procent szansy na to, że w ww. województwach wystąpią niebezpieczne warunki atmosferyczne. Bądźmy szczególnie ostrożni, jeżdżąc samochodem.

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Intensywne opady śniegu na Dolnym Śląsku

IMGW ostrzega także przed intensywnymi opadami śniegu, które mogą wystąpić na południu województwa dolnośląskiego. Ostrzeżenie meteorologiczne dla tego regionu obowiązuje w powiatach: lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim oraz kłodzkim. W wymienionych powiatach prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Alert pogodowy dla pięciu województw. IMGW ostrzega przed śniegiem i oblodzeniem
Zaloguj się
 • zbig501

  Oceniono 2 razy 2

  nie szansa na oblodzenie tylko groźba oblodzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Oceniono 4 razy 2

  Niesamowite !oblodzenie śnieg i to w grudniu! Jak nic totalne ocieplenie!, albo jak zwykle wina Tuska

 • robertqq

  Oceniono 1 raz -1

  sznowni dzinnikarze od niusow.A moze tak zacznijcie zadawac pytania tzw. drogowcom, kiedy sie wezma do roboty i beda pamietac , ze w grudniu pada snieg ? w najmniejszej dziurze w Austrii drogi sa zawsze przejezden zima, i to bardzo szybko czarne.i wcale nie jakies krajowe o pierwszej kolejnosci odśniezania.No , na tym polega zima

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX