Mężczyzna zażył tabakę podczas rozprawy. Decyzja sądu w Tczewie: cztery dni aresztu

Policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który podczas rozprawy sądowej zażył tabakę. Sąd Rejonowy w Tczewie za obrazę sądu nałożył na mieszkańca powiatu tczewskiego karę czterech dni pozbawienia wolności.

W czwartek 69-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przyszedł na rozprawę sądową i podczas jej trwania zażył tabakę. Sąd w związku z zaistniałą sytuacją zastosował wobec mężczyzny karę porządkową czterech dni pozbawienia wolności. Policjanci zgodnie z poleceniem sądu zatrzymali 69-latka i doprowadzili do celi. Następnego dnia zatrzymany został przetransportowany do aresztu śledczego.

W razie naruszenia powagi, spokoju lub porządku czynności sądowych albo ubliżenia sądowi czy innemu uczestnikowi sprawy, sąd może ukarać winnego karą porządkową grzywny do 10 tys. złotych lub karą pozbawienia wolności do 14 dni.

Warto przypomnieć, że w Polsce mamy wielowiekową tradycję zażywania tabaki. Ta używka, która przez kilka lat, do roku 2000, była nawet zakazana, jest szczególnie popularna na Kaszubach i na Śląsku.

Zobacz wideo
Więcej o: