Mężczyzna zażył tabakę podczas rozprawy. Decyzja sądu w Tczewie: cztery dni aresztu

Policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę, który podczas rozprawy sądowej zażył tabakę. Sąd Rejonowy w Tczewie za obrazę sądu nałożył na mieszkańca powiatu tczewskiego karę czterech dni pozbawienia wolności.

W czwartek 69-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przyszedł na rozprawę sądową i podczas jej trwania zażył tabakę. Sąd w związku z zaistniałą sytuacją zastosował wobec mężczyzny karę porządkową czterech dni pozbawienia wolności. Policjanci zgodnie z poleceniem sądu zatrzymali 69-latka i doprowadzili do celi. Następnego dnia zatrzymany został przetransportowany do aresztu śledczego.

W razie naruszenia powagi, spokoju lub porządku czynności sądowych albo ubliżenia sądowi czy innemu uczestnikowi sprawy, sąd może ukarać winnego karą porządkową grzywny do 10 tys. złotych lub karą pozbawienia wolności do 14 dni.

Warto przypomnieć, że w Polsce mamy wielowiekową tradycję zażywania tabaki. Ta używka, która przez kilka lat, do roku 2000, była nawet zakazana, jest szczególnie popularna na Kaszubach i na Śląsku.

Więcej o:
Komentarze (248)
Mężczyzna zażył tabakę w sądzie w Tczewie. Szybka decyzja: cztery dni aresztu
Zaloguj się
 • woytek xaxaxa

  Oceniono 82 razy 74

  OK..Wiem ze wyroków sadowych nie wypada komentowac ale mamy tu doczynienia z kompletnym idiotyzmem. Jezeli sedzia uznal ze zazycie tabaki na sali sadowej w trakcie rozprawy narusza powagę sądu to wystarczylo dziadka usunac z sali , ewentualnie ukarac kara grzywny rzedu 100 zł. Zamykanie do aresztu 69 letniego czlowieka z tak błachego powodu swiadczy o kompletnym wyalienowaniu ze spoleczenstwa w/w sedziego czy sedziny. Płec nie ma tu nic do rzeczy. Juz nie wspomne o generowaniu kosztów idacych w setki jak nie tysiace złotych. Tego czlowieka trzeba w konwoju przewieźć do aresztu. Musi zostac przyjety ,zaewidencjonowany , zbadany przez lekarza . Trzeba mu wydac zestaw poscieli , zestaw do jedzenia (micha ,łycha ) karmic przez 4 dni na koszt podatnika , a po 4 dniach znow wypisywanie ,zwrot "wyposazenia" powtorne badanie lekarskie .Pogratulowac sedziemu zdeklenia .

 • czarnyminio

  Oceniono 50 razy 48

  Ale czy zażył skutecznie,kichnął?Bo jak kichnął to rozumiem,że kichał na sąd i kara musi być.

 • 13sw

  Oceniono 32 razy 30

  Nie jestem pewien, czy sąd sam zachował powagę wymierzając taką karę wobec starszego mężczyzny z Kaszub, gdzie tabakę zażywa się tradycyjnie od dawna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX