Dni wolne pod koniec 2018 roku. Boże Narodzenie i sylwester. Kiedy warto wziąć urlop?

Boże Narodzenie i sylwester zbliżają się do nas wielkimi krokami. Które dni są dniami ustawowo wolnymi od pracy? Sprawdziliśmy, kiedy warto wziąć urlop w grudniu 2018.
Zobacz wideo

Grudzień to miesiąc, w trakcie którego wypada wyjątkowo dużo dni wolnych od pracy. Przypomnijmy, że zgodnie z prawem, mamy wolne w pierwszy i w drugi dzień świąt, ale nie w Wigilię. Kolejnym wolnym dniem jest Nowy Rok, czyli 1 stycznia. W który dzień warto wziąć urlop, aby cieszyć się dłuższym odpoczynkiem od zawodowych obowiązków?

Boże Narodzenie i Sylwester. Kiedy wypadają dni wolne od pracy?

Wiele osób uważa, że w 2018 roku Boże Narodzenie wypada w szczęśliwy dla nas sposób. Pierwszy i drugi dzień świąt wypadają w tym roku we wtorek i w środę (25-26 grudnia), co oznacza dwa dni wolnego w środku tygodnia. Przypomnijmy, że dni te są ustawowo wolne od pracy. Jeżeli weźmiemy jeden dzień wolnego 24 grudnia, czyli w Wigilię, możemy cieszyć się wydłużoną przerwą świąteczną, trwającą aż pięć dni.

Sylwester 2018/2019, podobnie jak pierwszy dzień Bożego Narodzenia, wypada we wtorek. Nie jest to jednak dzień wolny od pracy. Wolnym dniem jest z kolei 1 stycznia, co oznacza, że jeżeli weźmiemy dzień urlopu 31 grudnia, będziemy mieć cztery dni wolnego od pracy.

Więcej o:
Komentarze (24)
Dni wolne od pracy. Kiedy wypada przerwa świąteczna? Kiedy wziąć urlop?
Zaloguj się
 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 8 razy 8

  Japiertole... UZ jesteś normalnie największym przygłupem tego stulecia!
  Po tylu bzdetach "czy ta niedziela będzie handlowa" normalnie odkryłeś, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będziemy obchodzić 25 i 26 grudnia!
  Normalnie Nobel ci się za to należy! :D :D :D

 • wj_2000

  Oceniono 12 razy 6

  "Sylwester wypada we wtorek".
  Słowo "Sylwester" to chyba wiaże się z datą 31 Grudnia. A na wtorek to przypada najblizszy Nowy Rok, a nie Sylwester.

 • aleksa66

  Oceniono 5 razy 5

  Wigilia w poniedziałek - Sylwester w poniedziałek.I tak jest zawsze że tydzień po wigilii jest sylwester!!!

 • aleksa66

  Oceniono 4 razy 4

  Artykuły o dniach wolnych od pracy są pisane bardzo chaotycznie, rozwlekle,ni w pięć ni w dziesięć.Zresztą wiele art. w gazecie jest podobnie pisana - tytuł, jakiś podtytuł potem wstęp tłustym drukiem i znowu to co w tytule itd.Nie jakość a długość - i mnie to wkurza!

 • Jacek Aleksander

  Oceniono 9 razy 3

  Kiedy warto się wysr..ć ?
  Czy ludzie czytający takie artykuły mają zlasowane mózgi.
  Każdy wie gdzie pracuje i kiedy może sobie wziąć zaplanować dłuższe wolne tracąc jak najmniej urlopu. Trzeba być naprawdę skrajnym przygłupem w rozpaczy aby pisać takie artykuliki.
  Oczekuję porady na pierwsze pytanie - no bo nie każdy wie, że jak się chce to trzeba iść.

 • romikus

  Oceniono 4 razy 2

  Żądam żeby wszystkie święta były handlowe!!! Ja ciężko pracuję i nie mam kiedy zrobić zakupów. Więc chciałbym zakupy zrobić w święta!!! To moja sprawa czy ja będę święta spędzał na zakupach w centrach handlowych czy nie.

 • pitusz

  Oceniono 2 razy 2

  tylko że niedziele przed Wigilią i przed Sylwestrem są pracujące czyli rozumiem ze mam wziąć wolne z Księżyca by mieć "5 dni"? hm obawiam się ze nie zdążę poświętować

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 2

  "Sylwester 2018/2019, podobnie jak pierwszy dzień Bożego Narodzenia, wypada we wtorek."

  BUHAHAHAHAHAHAHA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX