Tragiczny wypadek w Polkowicach. Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku

Śledczym udało się ustalić wstępną przyczynę tragicznego wypadku pod Polkowicami, w którym zginęła jedna osoba a ponad 20 zostało rannych. Kierowca autokaru prawdopodobnie przekroczył dozwoloną prędkość.
Zobacz wideo

Prawdopodobną przyczyną wypadku pod Polkowicami jest przekroczenie prędkości. Według wstępnych ustaleń kierowca autokaru, który przewoził wycieczkę 49 niepełnosprawnych osób, miał przekroczyć dozwoloną prędkość w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 

- Dzisiaj trwają czynności procesowe. Najprawdopodobniej jutro rano będzie znana decyzja prokuratora w przedmiocie przedstawienia mężczyźnie zarzutu i ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych. Śledztwo prowadzone jest o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym z następstwem w postaci śmierci człowieka - powiedziała w rozmowie z IAR rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Wypadek pod Polkowicami. Nie żyje jedna osoba, ponad 20 jest rannych

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem. Autokar przewożący 49 mieszkańców województwa lubuskiego, wracających z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu, a także dwóch kierowców, przewrócił się na wjeździe na trasę S3. W akcji ratowniczej udział wzięło 26 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W wyniku wypadku jedna osoba zginęła, 24 zostały ranne. Obecnie przebywają w szpitalach w Legnicy, Lesznie, Głogowie, Lubinie i Nowej Soli. 

Więcej o: