Pogoda na najbliższy tydzień. Temperatura znowu spadnie i zrobi się zimniej [10-16.12.2018]

Podczas rozpoczynającego się tygodnia będziemy świadkami kolejnego ochłodzenia. Już w piątek temperatura w większości polskich miast spadnie poniżej zera.
Zobacz wideo

Początek tygodnia będzie jednak inny. Temperatura będzie osiągać dodatnie wartości, a nad naszymi głowami nie zabraknie chmur, w tym również takich, które przyniosą deszcz i deszcz ze śniegiem.

Pogoda na tydzień 10.12-9.16.2018

Nadchodzący tydzień rozpocznie się deszczowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek na terenie całego kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Lokalnie spaść może także deszcz ze śniegiem. Od wtorku zaobserwujemy spadek temperatury. W poniedziałek najcieplej będzie w Gdańsku, Bydgoszczy i Toruniu, gdzie na termometrach zobaczymy 7 stopni, a najzimniej w Zakopanem, gdzie odnotujemy 2 stopnie na plusie. Już we wtorek w niektórych miejscowościach temperatura spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie w Zakopanem, gdzie będzie -1 stopnień, a najcieplej w  Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu, gdzie termometry pokażą 6 stopni na plusie.

W środę i czwartek możemy spodziewać się dalszego ochłodzenia (termometry w całej Polsce będą wskazywać maksymalnie 4 stopnie na plusie, a minimalnie nawet -2 stopnie), a także lokalnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Najwięcej opadów prognozuje się dla województw łódzkiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. W pozostałych rejonach mogą wystąpić przelotne opady deszczu, ale zdarzą się tam także przejaśnienia.

Pogoda na weekend. Będzie więcej słońca, ale temperatura spadnie

Weekend, zaczynając od piątku, zaskoczy nas dużą dawką słońca, ale także kolejnym spadkiem temperatury. Kiedy z nieba znikną chmury, ciepło zacznie uciekać, dlatego w piątek odnotujemy temperaturę w granicach od 1 do -3 stopni. Podobne wartości nasze termometry wskażą w sobotę i w niedzielę. Synoptycy przewidują, że w piątek nie spadnie ani jedna kropla deszczu, z kolei na sobotę prognozuje się opady deszczu i deszczu ze śniegiem dla zachodniej części kraju. Deszczowe chmury będą przesuwać się w kierunku wschodnim i w niedziele deszcz i deszcz ze śniegiem spadnie w województwach podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: