Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy w dniu dzisiejszym można zrobić zakupy?

Czy 9 grudnia to niedziela handlowa? - takie pytanie zadają sobie wszyscy, którzy chcą iść dzisiaj na zakupy. Jeszcze przed wyjściem z domu warto zajrzeć do kalendarza niedziel handlowych.
Zobacz wideo

To, która niedziela jest niedzielą handlową, możemy sprawdzić także, wczytując się w ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Wynika z niej, że 9 grudnia nie jest niedzielą handlową, a sklepy będą zamknięte. Kiedy czeka nas kolejna niedziela handlowa?

Niedziele handlowe - grudzień 2018. Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy?

Grudzień jest pod tym względem miesiącem wyjątkowym. 9 grudnia to jedyna niedziela w tym miesiącu, która nie jest niedzielą handlową. Ilość niedziel handlowych w grudniu została zwiększona ze względu na wypadające w tym miesiącu Boże Narodzenie. Oznacza to, że niedziele handlowe w grudniu, które jeszcze przed nami, wypadną 16 grudnia, 23 grudnia oraz 30 grudnia. Pamiętajmy jednak, że już od stycznia 2019 roku niedziel handlowych będzie mniej i będą one wypadać tylko raz w miesiącu. 

Więcej o:
Komentarze (56)
Niedziele handlowe - grudzień 2018. Czy dziś można zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • wejsunek47

  Oceniono 15 razy 11

  największymi zakałami ludzkości byli i są ludzie ,którzy wiedzą jedynie słusznie ja mają żyć inni...

 • default007

  Oceniono 15 razy 7

  Dlaczego sklepy są otwarte w Ramadan, szariat, święto Paschy i dziękczynienia ja się pytam. To jest skandal - jak żyć?

  Wolne dla wolaków!

 • aleksa.0

  Oceniono 6 razy 6

  Utrudnianie ludziom życia 😬

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 14 razy 6

  Zapamiętajmy, kto nam zrobił PiŚdzielcze niedziele.

 • chi-neng

  Oceniono 7 razy 5

  Z sieci...

  "MOBBING oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

  Innymi słowy MOBBING JEST ŚWIADOMYM, UPORCZYWYM NĘKANIEM PSYCHICZNYM pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika, a nawet większą liczbę osób lub całą organizację (osoby nią zarządzające).
  W konsekwencji takiego zachowania pracownik jest w złym stanie psychicznym, przejawiającym się obniżoną samooceną, poczuciem odosobnienia, a nawet stanami lękowymi."

 • romikus

  Oceniono 13 razy 5

  Żądam żeby wszystkie święta były handlowe!!! Ja ciężko pracuję i nie mam kiedy zrobić zakupów. Więc chciałbym zakupy zrobić w święta!!! To moja sprawa czy ja będę święta spędzał na zakupach w centrach handlowych czy nie.

 • pbrus

  Oceniono 4 razy 4

  Zlikwidować niedziele handlowe. Zlikwidować niedziele nie handlowe. Wprowadzić obowiązek 100% dodatku za pracę w niedziele i święta dla każdego pracownika.

 • eksporterka

  Oceniono 6 razy 4

  Droga Redakcjo,

  zamiast zadawać dramatyczne pytanie - pytanie nieomal w stylu filozofii egzystencjalnej : " Być albo nie być , oto jest pytanie ...", ( tj . : " Czy najbliższa niedziela jest handlowa") ,
  przypomnijcie o ciekawych miejscach : muzeach, skansenach, wystawach, trasach spacerowych, itp, itd, , które warto częściej odwiedzać , i gdzie można miło spędzić czas , a w ich pobliżu posilić się wraz z całą rodziną czy z przyjaciółmi w jakiejś restauracyjce, kawiarence .

  Pozdrawiam

 • compor

  Oceniono 12 razy 4

  zapier.alam przez 6 dni w tygodniu, 66 godz. tygodniowo, płace grube podatki i okazuje się ze dzisiaj sklepy nieczynne. Hehehe PISiaki kiedy ma zrobić świąteczne zakupy?? Przez internet, na szwabskich portalach aukcyjnych??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX