Polkowice. Poważny wypadek na S3. Przewrócił się autokar z 51 osobami, jedna osoba nie żyje

W czwartek wieczorem na S3 k. Kaźmierzowa na Dolnym Śląsku doszło do poważnego wypadku. Wywrócił się autokar z 51 osobami. Nieoficjalnie wiadomo, że jechała nim wycieczka osób z niepełnosprawnościami. Straż Pożarna informuje, że jedna osoba nie żyje.
Zobacz wideo

Do wypadku autobusu doszło na wjeździe na trasę S3 pod miejscowością Sucha Górna w gm. Polkowice. Jechało nim 51 osób, w tym dwóch kierowców i 49 pasażerów. Na miejsce przyjechała policja i 20 zastępów straży pożarnej, a wjazd na drogę ekspresową w kierunku Zielonej Góry był zablokowany. Autokar został podniesiony i wyciągnięto spod niego wszystkie osoby. 

- Do zdarzenia z udziałem autobusu doszło w okolicy miejscowości Kaźmierzów. Trwa udzielanie pomocy i zapewnianie bezpieczeństwa uczestnikom zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu, przyczyny jednak nie są znane. Pojazdem poruszało się 49 pasażerów i dwóch kierowców

- mówi po godz. 22:00 w rozmowie z Gazeta.pl st. sierż. Przemysław Rybikowski, rzecznik policji w Polkowicach.

Wycieczka osób z niepełnosprawnością w autobusie

Serwis 112 Polkowice podawał, że na miejsce wysłano siły z całego regionu. Informował też, że autokarem jechała wycieczka osób z niepełnosprawnością z okolic Międzyrzecza i Pszczewa. Służby nieoficjalnie potwierdziły nam te informacje.

W wypadku jedna osoba zginęła, a 23 zostały ranne. Pięć było w stanie krytycznym, a osiem w stanie ciężkim. - Wszystkim udzielana jest pomoc. Dla osób, które nie wymagają natychmiastowej pomocy, zadysponowane zostały autobusy - opisywał nam w czasie trwania akcji mł. bryg. Piotr Woźniakiewicz z PSP w Polkowicach. - Strażacy po przybyciu na miejsce zastali 7 osób, które trzeba było wyciągnąć z autokaru przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Obecnie wszystkie osoby są poza autokarem - zaznaczał.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (57)
Poważny wypadek na Dolnym Śląsku. Przewrócił się autokar z 51 osobami
Zaloguj się
 • aug66

  Oceniono 8 razy 6

  W dniu wczorajszym ok 23 jechałem tą trasą tylko nie padał deszcz dokładnie w tym samym miejscu po zwężenia z dwóch pasów jezdni do jednego przed dojazdem na rondo z dojazdem do S3 fatalne oznakowanie, niewidoczne, oznakowanie tablice rozdzielające zamiast tablic prowadzących, jadąc 10km/h szybciej niż dopuszczalna wg znaków samochodem 4x4 walczyłem żeby nie skończyć w rowie, ustawiona szykana jak na rajdzie a nie drodze publicznej. dodatkowo dzisiaj chyba prowadzono tam prace ziemne związane z równaniem pobocza i wypełnieniem pasa rozdzielającego jezdnie. Mam wrażenie że Panowie stawiający oznakowanie w czasie budowy tego odcinka S3 robią to w sposób dowolny i wcześniej miałem tam kilka nieciekawych sytuacji szczególnie w nocy. . dzisiaj wracałem tą trasą w czasie akcji ratunkowej, ślady zatarte ruchome oznakowanie poprzestawiane będzie pewnie kierowca nie opanował pojazdu...

 • kordian1849

  Oceniono 8 razy 6

  Przeczytałem tylko nagłówek, ale to wystarczy. Niedawno jechałem z Lubina do Polkowic. Trzeba jechać objazdem, nie ma oznakowań, w pewnym momencie nie wiedzialem, czy jechałem główną drogą, czy wjechałem gdzieś w polną drogę. Koszmar.

 • remislanc

  Oceniono 3 razy 1

  "...że jechała nim wycieczka osób z niepełnosprawnościami"

  I gdzie te "niepełnosprawności" wieźli? W bagażniku?
  Nie lepiej napisać po polsku: jechała wycieczka osób niepełnosprawnych. Ale to dla redahtorków zbyt skomplikowane...

 • oko2009

  Oceniono 3 razy 1

  PiS wynajmuje troli do kontestowania każdej informacji podanej przez GW. Płaca za to ciężkie pieniądze oczywiście z naszych podatków. Ich sprawa. Ale dlaczego wynajmują takich tępaków? Czytam te ich wpisy (poniżej, bo są minusowane) i oczom nie wierzę, że wynajmują takich głupków.

 • icc217

  Oceniono 4 razy 0

  Ciemnota polska juz dawno temu powinna poddac sie np. Albanii, dalej zyc w ciemnocie i chlac wodke.

 • szabepio

  Oceniono 1 raz -1

  O widzę ze banda pisiwskich matołów juz ruszyła do boju i opluwa opozycję oraz bezczesci tym samym jak to mają w zwyczaju ofiarę oraz pokrzywdzonych.

 • gregsxf

  Oceniono 7 razy -1

  tragedia ogromna, pytanie ile osób miało zapięte pasy i czy autobus był wyposażony w pasy z moich obserwacji wynika ze większość starych autobusów nie jest wyposazona w pasy nawet jak są sprowadzone z zagranicy, nasuwa się kolejne pytanie dlaczego kierowca osobówki odpowiada karnie za brak pasów zapiętych przez pasażerów a kierowca autobusu już nie

 • lendo

  Oceniono 15 razy -13

  naprawdę kogoś interesuje wypadek w którym zginełą 1 osoba ? to powinniście mieć10 takich nagłówków CODZIEENNIE !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX