Pogoda na weekend 8-9 grudnia. IMGW prognozuje ciepłe, ale deszczowe dni

Pogoda na weekend 8-9 grudnia. Czy w sobotę i niedzielę pogoda będzie ładna? Sprawdzamy przewidywania synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz wideo

Mamy złą wiadomość dla tych osób, które planowały weekendowy wyjazd za miasto - w sobotę i w niedzielę pogoda nie będzie zachwycać. IMGW prognozuje wysoką jak na grudzień temperaturę, ale także obfite opady deszczu.

Pogoda na sobotę. Będzie ciepło, ale deszczowo

Sobota, podobnie jak piątek, będzie dniem ciepłym, ale deszczowym. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - w Szczecinie, Wrocławiu i w Zielonej Górze odnotujemy 8 stopni Celsjusza. Im dalej na wschód, tym chłodniej będzie, jednak różnice w temperaturze nie będą tego dnia znaczące. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu (IMGW prognozuje tam 5 stopni Celsjusza), a także w Zakopanem, gdzie temperatura osiągnie wartość 3 stopni Celsjusza. 

Sobota będzie dniem pochmurnym i deszczowym, choć obfitującym w przejaśnienia. IMGW prognozuje opady dla całego kraju, z wyjątkiem województwa łódzkiego. Tego dnia będzie wiał umiarkowany, okresami porywisty wiatr z kierunków zachodnich. IMGW nie przewiduje żadnych ostrzeżeń meteorologicznych na ten dzień.

Mapa temperatury 8.12.2018r.Mapa temperatury 8.12.2018r. Gazeta.pl

Pogoda na niedzielę. Synoptycy nie przewidują większych zmian

W niedzielę 9 listopada pogoda nadal nie będzie dla nas łaskawa. Deszcze nie ustaną - IMGW prognozuje, że tego dnia deszcz może spaść w każdym polskim mieście. Przygotujmy się więc i nośmy ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową i odpowiednie buty. 

Ostatni dzień weekendu będzie pochmurny i ciepły. Temperatura w całym kraju nie spadnie poniżej 4 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, z kolei najcieplej na północnym zachodzie, gdzie na termometrach zobaczymy nawet 8 stopni Celsjusza.

Więcej o: