Pogoda na dziś - piątek 7 grudnia. Przygotujmy się na deszczowy dzień i uważajmy na gołoledź

Pogoda na dziś - piątek 7 grudnia. Czy tego dnia możemy liczyć na słońce i piękną pogodę? Sprawdzamy prognozę pogody przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz wideo

Piątkowa pogoda nie będzie nas rozpieszczać - deszcz będzie padał niemal w całym kraju, miejscami zdarzą się także marznące opady deszczu, które mogą być dla nas niebezpieczne.

Temperatura. Będzie ciepło i pochmurno

Piątek 7 grudnia będzie dniem ciepłym, choć deszczowym. Najcieplejszym miastem tego dnia będzie Szczecin, gdzie termometry będą wskazywać 11 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie w Koszalinie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Jeleniej Górze, Zielonej Górze i we Wrocławiu, gdzie odnotujemy 10 stopni na plusie. Im bardziej na wschód, tym temperatura będzie niższa - w województwach łódzkim, śląskim i małopolskim będzie 7 stopni, w województwie mazowieckim - 6, z kolei w województwach świętokrzyskim i lubelskim - 4 stopnie. W piątek najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie na termometrach zobaczymy 2 stopnie, oraz na Podkarpaciu, gdzie będzie tylko 1 stopnień powyżej zera.

Mapa temperatury 7.12.2018Mapa temperatury 7.12.2018 Gazeta.pl

Opady. Deszcz i deszcz ze śniegiem niemal w całym kraju

W piątek będziemy obserwować duże zachmurzenie niemal w całym kraju. Chmury te przyniosą liczne opady. Na przeważającym obszarze Polski IMGW prognozuje okresowe opady deszczu, a na wschodzie oraz w dolinach karpackich także poranne opady śniegu lub deszczu marznącego, powodującego gołoledź, stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Ostrzeżenia IMGW. Marznące opady w pięciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami deszczu, w związku z czym wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla pięciu województw. W piątek marznące opady mogą zagrażać mieszkańcom województw podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. Prognozowane opady mogą powodować gołoledź, dlatego tego dnia powinniśmy być szczególnie ostrożni jeżdżąc samochodem i chodząc po oblodzonych chodnikach.

Więcej o: