Policja znalazła porzuconego lexusa. Kierowca, który potrącił 67-latka wciąż się ukrywa

Policja odnalazła srebrny samochód marki Lexus, którym w zeszły piątek śmiertelnie potrącono 67-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali 31-letniego pasażera pojazdu, ale wciąż poszukują kierowcy.
Zobacz wideo

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 30 listopada w województwie warmińsko-mazurskim na drodze krajowej nr 16 między Sorkwitami, a Bagienicami. Kierowca srebrnego lexusa potrącił 67-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Osoba prowadząca samochód uciekła z miejsca wypadku.

Policja znalazła porzucony samochód. Szuka kierowcy, który potrącił 67-latka

Funkcjonariusze odnaleźli przednią rejestrację samochodu na irlandzkich numerach, dzięki czemu udało się ustalić, ze srebrny lexus został zakupiony w polskim komisie samochodowym. Policja odnalazła porzucony samochód na terenie byłej żwirowni w miejscowości Mątki niedaleko Olsztyna. Samochód był uszkodzony: miał zbitą przednią szybę, wgniecioną maskę oraz uszkodzoną komorę silnika. 

Po przeszukaniu samochodu policjantom udało się dotrzeć do pasażera pojazdu, którym potrącono 67-latka. Był nim 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Zatrzymany nie chce współpracować z Policją i nie ujawnił personaliów kierowcy samochodu. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nieudzielenia pomocy oraz utrudniania śledztwa. Policjanci w dalszym ciągu poszukują kierowcy samochodu.

Więcej o:
Komentarze (34)
Policja znalazła porzuconego lexusa. Kierowca, który potrącił 67-latka wciąż się ukrywa
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 31 razy 13

  Pewnie bezdomny wiózł go dla Ojca Tadeusza - ale po pijaku przydzwonił to się zawstydził i uciekł ...

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 14 razy 10

  Co to znaczy nie chce współpracować? W takich sytuacjach powinna być prosta zasada - gadasz, albo odpowiadasz za współudział wedle tych samych paragrafów, co sprawca.

 • gj61

  Oceniono 8 razy 4

  Po przeszukaniu pojazdu, polucjantom udało się dotrzeć do pasażera pojazdu.... Był ukryty w schowku podręcznym czy kimał na popiełuszkę w bagażniku?

 • javall

  Oceniono 4 razy 4

  Zarzymano nie pasazera lecz kierowce, ten broni sie jak umie.

 • piast9

  Oceniono 5 razy 3

  Skąd wiadomo, że zatrzymany był pasażerem auta? Byli świadkowie czy zatrzymany taką historię opowiada?

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Pasażer pewnie zostawił wizytówkę. Właściciela nie ustalili. Aresztowano ukrywającego sprawcę - ok. Dlaczego nie są zatrzymywani ci co zbrodniarzy ukrywają po innych parafiach?

 • zerozer52

  Oceniono 10 razy 2

  Lexusów jest takie zatrzęsienie, że zajmie im to ze 2 lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX