Policja znalazła porzuconego lexusa. Kierowca, który potrącił 67-latka wciąż się ukrywa

Policja odnalazła srebrny samochód marki Lexus, którym w zeszły piątek śmiertelnie potrącono 67-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali 31-letniego pasażera pojazdu, ale wciąż poszukują kierowcy.
Zobacz wideo

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 30 listopada w województwie warmińsko-mazurskim na drodze krajowej nr 16 między Sorkwitami, a Bagienicami. Kierowca srebrnego lexusa potrącił 67-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Osoba prowadząca samochód uciekła z miejsca wypadku.

Policja znalazła porzucony samochód. Szuka kierowcy, który potrącił 67-latka

Funkcjonariusze odnaleźli przednią rejestrację samochodu na irlandzkich numerach, dzięki czemu udało się ustalić, ze srebrny lexus został zakupiony w polskim komisie samochodowym. Policja odnalazła porzucony samochód na terenie byłej żwirowni w miejscowości Mątki niedaleko Olsztyna. Samochód był uszkodzony: miał zbitą przednią szybę, wgniecioną maskę oraz uszkodzoną komorę silnika. 

Po przeszukaniu samochodu policjantom udało się dotrzeć do pasażera pojazdu, którym potrącono 67-latka. Był nim 31-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Zatrzymany nie chce współpracować z Policją i nie ujawnił personaliów kierowcy samochodu. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nieudzielenia pomocy oraz utrudniania śledztwa. Policjanci w dalszym ciągu poszukują kierowcy samochodu.

Więcej o: