Pomnik ks. Henryka Jankowskiego oblany czerwoną farbą. Policja szuka sprawcy zdarzenia

W nocy ze środy na czwartek, czerwoną farbą został oblany pomnik ks. prałata Henryka Jankowskiego. Sprawą zajmuje się policja.
Zobacz wideo

Pomnik ks. prałata Henryka Jankowskiego w Gdańsku został oblany czerwoną farbą.  Policja przyjęła zgłoszenie o zniszczeniu pomnika w czwartek 6 grudnia po godz. 8.00. Osoba, która oblała pomnik prałata Jankowskiego, skierowała strumień czerwonej farby na dłonie postaci księdza.

Pomnik ks.Henryka Jankowskiego został oblany farbą

- Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Wykonywane są oględziny, zabezpieczone są ślady, sprawdzamy też, czy miejsce objęte jest monitoringiem - poinformowała rzecznik prasowa gdańskiej policji Karina Kamińska. Osobie, która dopuściła się znieważenia pomnika, może grozić kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.

Prałat Henryk Jankowski oskarżony o pedofilię. Dyskusja o usunięciu pomnika

Przypomnijmy, że w poniedziałek 3 grudnia w magazynie "Duży Format" opublikowano reportaż "Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?". Autorka tekstu oskarżył w nim kapelana "Solidarności" o seksualną przemoc wobec nieletnich. Od tamtej pory toczy się dyskusja na temat usunięcia pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego. W liście do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza apelowała o to posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z ugrupowania Teraz.

Więcej o: