Rafał Trzaskowski: Tegoroczny Sylwester w Warszawie odbędzie się bez pokazu fajerwerków

"W tym roku Warszawa nie strzela" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez miasto nie będzie fajerwerków.
Zobacz wideo

Decyzja władz miasta związana jest z troską o dobro zwierząt, dla których głośne wystrzały są wyjątkowo stresujące. Ma ona jednak przede wszystkim wymiar edukacyjny, ponieważ każda pełnoletnia osoba może kupić fajerwerki i używać ich we własnym zakresie.

Rafał Trzaskowski: Sylwester w Warszawie bez fajerwerków

"Potwierdzam - w tym roku w Sylwestra #WarszawaNieStrzela. Podczas imprezy sylwestrowej organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa nie będzie pokazu głośnych fajerwerków. Bąbel wygląda na zadowolonego" - napisał Rafał Trzaskowski, dołączając zdjęcie ze swoim synem oraz psem o imieniu Bąbel.

Substytutem pokazu pirotechnicznego ma być pokaz laserów.

Kolejne miasta rezygnują z fajerwerków. Na liście Kraków, Wrocław, Poznań i Toruń

Warszawa to nie jest pierwszym miastem, które rezygnuje z pokazu fajerwerków. W poprzednich latach zrezygnowały z nich takie miasta jak Kraków, Wrocław i Poznań, gdzie fajerwerki zostały zastąpione kolorowymi laserami. W tym roku głośnym wybuchom sprzeciwia się także Toruń. "Wraz z nadejściem 2019 roku Toruń pożegna sztuczne ognie. Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków. W przyszłości będziemy korzystali z rozwiązań alternatywnych, np. pokazów laserowych" - napisał na Facebooku prezydent Torunia Michał Zaleski.

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o: