Pięcioosobowa rodzina zatruła się czadem w Wielkopolsce. Nie żyje 11-letnie dziecko

Pięcioosobowa rodzina z Kościana w województwie wielkopolskim zatruła się czadem. 11-letniego chłopca nie udało się uratować, a pozostali członkowie rodziny trafili do szpitala. Tlenek węgla najprawdopodobniej ulatniał się z piecyka gazowego w łazience.
Zobacz wideo

Jak informuje RMF FM, do zatrucia tlenkiem węgla w Kościanie w województwie wielkopolskim doszło w środę 5 grudnia wieczorem. 

Kościan. Śmiertelne zatrucie czadem

Rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt poinformował, że strażacy przyjęli zgłoszenie około godziny 21:30. Gdy przybyli na miejsce, w jednym z mieszkań w Kościanie zastali pięcioosobową rodzinę z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Wśród poszkodowanych była dwójka dzieci. Wszyscy członkowie rodziny zostali przewiezieni do szpitala. 11-letniego chłopca nie udało się uratować. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tlenek węgla najprawdopodobniej ulatniał się z piecyka gazowego w łazience. 

- To już czwarta ofiara tlenku węgla w Wielkopolsce tej zimy, a trzecia w tym tygodniu - dodał rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Zatrucie czadem w Wielkopolsce. Nie żyje 11-letnie dziecko
Zaloguj się
  • joasia33

    Oceniono 4 razy 4

    Bo tylko milion pięćset razy każdego roku trąbi się o konieczności zamontowania czujnika tlenku węgla. Ale nie, po co wyrzucać te kilkadziesiąt złotych.

  • sztucznypolak

    Oceniono 3 razy 3

    Plastikowe okna, zapewne dokladnie zamkniete. .Brak doplywu dostatecznej ilosci tlenu do spalania gazu, piecyk "ciagnie" powietrze przez wywietrznik w scianie. Klasyczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX