Poranna rozmowa Gazeta.pl z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (6.12.2018)

- Trzeba zrobić wszystko, żeby premier Morawiecki w roku 2019 przestał być premierem - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Gościem dzisiejszej Porannej rozmowy w Gazeta.pl był szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk odniósł się m.in. do afery KNF i czwartkowego zatrzymania byłego szefa KNF Andrzeja J., któremu zarzucono  osiągnięcie korzyści majątkowych w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy. - Spraw jest tak dużo, że bez komisji śledczej się nie obędzie. I to nie komisji dotyczącej tylko jednej wycinkowej sprawy. Spraw SKOK-ów, sprawę GetBacku, aferę KNF trzeba wyjaśnić całościowo. PiS nie chce komisji i nie będzie chciał do końca tej kadencji, dlatego trzeba to zrobić zaraz po kolejnych wyborach - stwierdził. 

- PiS miał trzy lata na to, żeby te sprawy wyjaśnić. Można odnieść wrażenie, że to próba przykrycia tego, co się działo. Ufam w uczciwość wszystkich, ale nie mamy stuprocentowego zaufania do prokuratury - dodał. 

- Jeżeli jest tyle zamieszania wokół instytucji nadzorujących, to po pierwsze [potrzebna jest] już teraz szybka kontrola NIK w KNF dotycząca nadzoru finansowego, a po wyborach komisja śledcza z prawdziwego zdarzenia, nie teatrzyk, nie spektakl - powiedział poseł PSL. 

Nowy premier będzie z PSL?

- Trzeba zrobić wszystko, żeby premier Morawiecki w roku 2019 przestał być premierem - zaznaczył polityk. - Chciałbym, żeby premier był z Polskiego Stronnictwa Ludowego. To jest ambicją każdej partii - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. Zaprzeczył jednak, żeby istniał układ, że Donald Tusk wróci do kraju, jeśli on zostanie premierem. - Dziś celem jest wygranie wyborów europejskich i parlamentarnych. Wtedy można rozmawiać o nowym rządzie - stwierdził. - Nie oczekuję rycerza na białym koniu, musimy sami zrobić jak najlepszy wynik. Nikt za nas tego nie zrobi. Myślę, ze sam Donald Tusk nie chciałby być w takiej roli ustawiony. Róbmy swoje - dodał poseł PSL.

"Samorządy nie udźwigną podwyżek prądu"

Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował również nadchodzące podwyżki cen prądu.

- To są gigantyczne nakłady wydanych pieniędzy w przyszłym roku wydanych na energie. Samorządy tego nie udźwigną. To będzie wiązało się m.in. z podwyżkami cen biletów - ostrzegł. Według niego zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że rząd będzie wspomagał gospodarstwa domowe w obliczu podwyżek cen prądu, to "kolejny zabieg, żeby pozyskiwać wyborców".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (98)
Kosiniak-Kamysz w Poranku Gazeta.pl: Chciałbym, żeby kolejny premier był z PSL
Zaloguj się
 • pas964

  Oceniono 19 razy 15

  Już taki Pawlak był i niestety również wyróżniał się na minus.

 • pol733

  Oceniono 17 razy 9

  Niech pan to powie Schetynie to się nieźle ubawi.

 • cezaryk

  Oceniono 20 razy 6

  > - Chciałbym, żeby premier był z PSL
  Pewnie! Wicepremierami będą jego siostra, mąż siostry i teść, na podsekretarzy weźmie się kogoś ze strony małżonki. Ministrami zostaną szwagier z rodziną i może któryś z kolegów. O kolegów też trzeba dbać.

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 5 razy 5

  Jako beneficjent małej dopłaty rolnej może powinienem glosować na PSL, ale wieśniacza 'polityka rodzinna' budzi we mnie skrajne obrzydzenie. Biorąc pod uwagę jak łatwo utracili wpływy na wsiach na rzecz katopopulistów, zasługują na wysyłkę do lamusa. Niech wyłożą karty na stół i sprawdzimy, że grają blotkami.

 • brys47

  Oceniono 9 razy 5

  Pawlak już był....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX