Wałęsa w bluzce "Konstytucja" na pogrzebie Busha seniora. Nie umknęło to "Wiadomościom"

Lech Wałęsa pojawił się na uroczystościach pogrzebowych George'a H. W. Busha w bluzce z napisem "Konstytucja". Pojawił się dzięki temu w "Wiadomościach" TVP.
Zobacz wideo

Zgodnie z ustaleniami, Lech Wałęsa poleciał razem z prezydentem Andrzejem Dudą na uroczystości pogrzebowe zmarłego George'a H. W. Busha w Waszyngtonie. Były prezydent jeszcze przed wylotem zapowiadał, że pojawi się w Stanach Zjednoczonych w napisem "Konstytucja" na odzieży.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Dlatego też w materiale "Wiadomości" TVP o pogrzebie 41. prezydenta USA pojawiła się krótka wstawka z Lechem Wałęsą w roli głównej. Jak relacjonowano, były prezydent na uroczystościach pojawił się w bluzce z napisem "Konstytucja".

Wyemitowano również fragment z rozmowy z Wałęsą, gdy zapytano go o to, czy taki strój jest odpowiedni na uroczystości pogrzebowe.

A jaki jest odpowiedni? Może pani mi powiedzieć?

- odpowiedział były prezydent.

Już po uroczystościach Wałęsa pochwalił się zdjęciami m.in. z Billem Clintonem i Barackiem Obamą.

Więcej o:
Komentarze (975)
Pogrzeb George'a H. W. Busha. "Wiadomości" o Wałęsie w bluzce z napisem "Konstytucja"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 190 razy 132

  Adrian nie był rozchwytywany?

  Nie stali w kolejce do niego Obama, Clinton, Trump?

 • franekzjanek

  Oceniono 202 razy 128

  .
  Jestem dumny że prezydent Wałęsa cały czas jest konsekwentny . Tak jak za komuny nosił w klapie Matkę Boską co bolszewików doprowadzało do wściekłości ..tak i teraz za PiSkomuny nie zważając na nic nosi koszulkę z napisem KONSTYTUCJA ..rozsierdzając podobnie do czerwoności PiSlamskich postbolszewików.
  BRAWO PREZYDENCIE WAŁĘSA .... to sie nazywa niezłomność
  .

 • ggchmiel

  Oceniono 174 razy 106

  W USA pochowano prez. Busha seniora, w Polsce zamordowano konstytucję. P. prez. L. Wałęsa uczcił obydwa te smutne wydarzenia.

 • asia-loi

  Oceniono 129 razy 91

  Bardzo ładny widok, jak prezydenci USA witają się z Lechem Wałęsą.
  Wałęsa to człowiek znany i szanowany w świecie i żaden pisowiec nigdy mu nie dorówna.
  Bardzo przykre jest, że Polacy nie szanują L. Wałęsy, a gdyby nie on i inni ludzie w tamtych czasach, to dzisiaj jego przeciwnicy nie mogli by tu pisać.

 • wujojano

  Oceniono 117 razy 65

  Brawo, Lechu! Koszulka z napisem "Konstytucja" dziś to jak znaczek "Solidarności" w okresie stanu wojennego. Tak jak ten znaczek wtedy, jest solą w oczy rządzącym przestępcom.

 • cleryka

  Oceniono 97 razy 57

  Brawo, p.Prezydencie Wałęsa za ten strój. .bo jakżeby inaczej/ W końcu to Bush zagrzewał wtedy PRL do walki o wolnośc i ustanowienie Praw Człowieka itp.Świetny Pana pomysł i mysle,że Amerykanie ten gest zrozumieli lepiej,niz nasi niektórzy Rodacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX