Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym. Samochód zapalił się po zderzeniu z pociągiem

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Smolęcinie (województwo zachodniopomorskie) doszło do śmiertelnego wypadku. Pociąg niemieckich linii kolejowych uderzył w samochód osobowy, którego kierowca zginął na miejscu.
Zobacz wideo

Jak informuje TVN 24, do wypadku doszło w środę 5 grudnia po godzinie 11. W samochód osobowy jadący w stronę Smolęcina uderzył pociąg niemieckiej linii kolejowej Deutsche Bahn. 

Smolęcin. Pociąg uderzył w osobówkę

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Smolęcinie (zachodniopomorskie)Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Smolęcinie (zachodniopomorskie) Google Maps

Z pierwszych ustaleń policji i straży pożarnej wynika, że kierowca samochodu osobowego nie próbował hamować przed wjazdem na przejazd kolejowy.

- Na przejeździe kolejowym nie widać śladów hamowania samochodu. Pociąg skończył hamowanie dopiero jakieś 200 metrów od przejazdu - poinformował w rozmowie z TVN 24 Przemysław Grzybowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Policach.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód się zapalił. Kierowca zginął na miejscu. Osoby podróżujące pociągiem nie odniosły żadnych obrażeń. Policja i prokuratura będą wyjaśniać okoliczności wypadku. 

Więcej o: