Biznesmen spod Warszawy twierdził, że ma znajomości i oferował pomoc. Zatrzymało go CBA

Przedsiębiorca spod Warszawy przekonywał, że dzięki odpowiednim znajomościom może pomóc w przekształceniach działek rolnych na inwestycyjne. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Agenci CBA zatrzymali podwarszawskiego biznesmena. Mężczyzna domagał się nawet kilkuset tysięcy złotych za pomoc w przekształceniu ok. 10 hektarów działek rolnych na inwestycyjne w pobliżu lotniska w Modlinie. To umożliwiłoby budowanie na tych terenach np. hoteli.

Biznesmen twierdził, że może to załatwić osobiście dzięki kontaktom w jednym z mazowieckich samorządów. Na razie nie wiadomo jednak, czy mężczyzna rzeczywiście miał takie wpływy. 

Jak tłumaczy Centralne Biuro Antykorupcyjne w komunikacie, "do popełnienia przestępstwa płatnej protekcji nie jest konieczne faktyczne posiadanie wpływów - wystarczy, że podejrzany na takie wpływy się powołuje lub utwierdza w ich istnieniu".

Teraz śledczy zbadają ewentualne powiązania biznesmena z samorządem. Mężczyzna w warszawskiej prokuraturze ma usłyszeć zarzut korupcji.

Zobacz wideo
Więcej o: