Mikołajki 2018. Gdzie spotkamy Mikołaja? Wydarzenia dla dzieci [Warszawa, Kraków, Łódź]

Mikołajki to wyjątkowy dzień, który kojarzy się przede wszystkim z prezentami. Tradycyjnie Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, jednak gdy wypadają w środku tygodnia, tak jak w tym roku, wydarzenia mikołajkowe są często przesuwane na weekend.
Zobacz wideo

Mikołajki są szczególnie lubiane przez dzieci - 6 grudnia nasi podopieczni czekają z wypiekami na twarzy na prezent od Mikołaja i chcą spotkać się z nim osobiście. Z tego powodu wiele miast organizuje wydarzenia mikołajkowe, podczas których dzieci mogą poznać Mikołaja i jego pomocników. Gdzie będzie można ich spotkać?

Mikołajki w Warszawie. Gdzie będzie można spotkać Mikołaja?

8 grudnia w Warszawie odbędzie się m.in. oficjalne otwarcie lodowiska na Rynku Starego Miasta oraz inauguracja warszawskiej iluminacji świątecznej. To jednak nie wszystkie mikołajkowe atrakcje. Miłośnicy Policji mogą spędzić ten dzień z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przy ul. Karolkowej 46, z kolei miłośnicy sportu mogą udać się na Halę Reduta, gdzie w godzinach 13.00-18.00 będzie można spotkać Mikołaja, klownów, iluzjonistę i fakira.

Mikołajki w Krakowie. Gdzie wybrać się z dzieckiem?

Święty Mikołaj odwiedzi także dzieci i dorosłych mieszkających w Krakowie. Osoby, które kochają kajakarstwo mogą spędzić Mikołajki z Krakowskim Klubem Kajakowym, które odbędą się na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA. Mikołajki 2018 można świętować także w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta, gdzie Mikołaj opowie dzieciom bajkę o Aniołku i Diabełku.

Mikołajki w Łodzi. Nietypowe wydarzenia z Mikołajem

W Łodzi z okazji Mikołajek odbędzie się nietypowe wydarzenie - „Zmagania Świętych Mikołajów”. Będzie to konkurs, którego uczestnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak przenoszenie prezentów na czas, pakowanie prezentów czy wykrzykiwanie świątecznego „Ho Ho Ho”. Te niezwykłe zawody odbędą się na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Pasażu Schillera. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się m.in. Centrum Kultury Młodych, gdzie na dzieci i dorosłych czekają konkursy familijne z nagrodami, animacje taneczne i świąteczne warsztaty plastyczne.

Więcej o: