Pogoda na dziś. W czwartek 6 grudnia będzie ciepło, ale deszczowo. Pamiętajmy o parasolach

Pogoda na dziś - czwartek 6 grudnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zachmurzenie i liczne opady.

W wielu województwach prognozuje się także marznące opady deszczu. Bądźmy szczególnie uważni za kierownicą, jadąc rano do pracy.

Temperatura. Prawie w całym kraju "na plusie"

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w czwartek 6 grudnia w większości polskich miast temperatura przyjmie wartości dodatnie. Jedynym miejscem, gdzie temperatura może spaść poniżej zera, jest południe Polski. Najzimniejszym miastem tego dnia będzie Zakopane - tam prognozuje się minus 1 stopień Celsjusza. Nieco cieplej będzie w Suwałkach (0 stopni), w Białymstoku, Lublinie i Kielcach (1 stopień) oraz w Warszawie, Olsztynie, Łodzi, Rzeszowie i Przemyślu (2 stopnie). 3 stopnie wskażą termometry w województwach opolskim, śląskim, małopolskim i wielkopolskim, a 4 stopnie na Dolnym Śląsku. Najcieplejszym miastem tego dnia będzie Szczecin - tam na termometrach zobaczymy aż 8 stopni Celsjusza.

Mapa temperatury 6.12.2018rMapa temperatury 6.12.2018r Gazeta.pl

Opady. Będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem oraz śnieg

IMGW prognozuje, że w czwartek możemy spodziewać się zachmurzenia. Na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, z kolei na zachodzie będzie wzrastać do dużego. Wraz ze wzrostem zachmurzenia, z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie także opadów śniegu. W okolicach Zakopanego może spaść marznący deszcz ze śniegiem, który będzie utrudniał prowadzenie samochodu. 

Ostrzeżenia IMGW. Marznący deszcz w dziewięciu województwach

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla dziewięciu województw. Zostały nim objęte województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz mazowieckie. Ostrzeżenie to dotyczy marznących opadów, które na początku dnia mogą powodować gołoledź. Tego dnia warto zdjąć nogę z gazu i jeździć wyjątkowo ostrożnie, ponieważ warunki atmosferyczne mogą zagrażać naszemu zdrowiu oraz życiu. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Pogoda na dziś - czwartek 6 grudnia. Dodatnie temperatury i dużo deszczu
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 2 razy 2

  Ale noc czwartkowa, to taka niekoniecznie ciepła.

 • z-zimny

  Oceniono 1 raz 1

  Z doopy te informacje i prognozę macie, u nas w Żywcu -9stC

 • rzydeta

  Oceniono 1 raz -1

  Śnieg? Jaki śnieg? Przecież wczoraj nagłówki w artykułach alarmowały - cytuję z pamięci: "Śniegu w Europie już nie zobaczymy". Albo kaczyści w nocy zdążyły nas cichcem wyprowadzić z Europy, albo globalne ociepluchy wyszły na głupków. Znowu. No jaki pech...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX