Pogoda na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018. Czy pod koniec roku pogoda nam dopisze?

Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. Sprawdzamy, jak może zakończyć się ten rok.
Zobacz wideo

Większości z nas Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem. Czy w tym roku Święta będą wyglądać jak z obrazka? Mamy złe wieści. Prognoza długoterminowa przygotowana przez amerykańskich synoptyków dla portalu AccuWeather pokazuje, że Boże Narodzenie w Polsce nie będzie obfitować w opady śniegu.

Pogoda na Święta. Czy w Wigilię i Boże Narodzenie spadnie śnieg?

Wszystko wskazuje na to, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia nie będą śnieżnobiałe. Na 24 grudnia, czyli na Wigilię, synoptycy prognozują temperaturę na poziomie od 0 do -3 stopni, jednak pomimo chłodu nas Polską zabraknie chmur, z których mógłby spaść śnieg. Największe szanse na śnieg w Wigilię mają mieszkańcy Małopolski oraz Podkarpacia.

Większej ilości opadów śniegu możemy spodziewać się w pierwszy dzień Świąt, a więc 25 grudnia. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że tego dnia temperatura w Polsce będzie wahać się od -3 stopni na południu i wschodzie do 2 stopni na plusie na północy kraju. Tego dnia w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim może spaść śnieg, a w pozostałej części kraju deszcz ze śniegiem. Ze względu na dodatnią temperaturę w większości polskich miast spadający śnieg szybko się roztopi.

Drugi dzień świąt będzie prawdopodobnie dniem bardzo słonecznym, pełnym licznych przejaśnień. Ujemne wartości na termometrach zobaczymy wyłącznie na południowym krańcu kraju, w pozostałych miastach odnotujemy temperaturę na poziomie od 0 do nawet 3 stopni. Meteorolodzy nie przewidują opadów śniegu ani deszczu. Jedynym województwem, gdzie może zdarzyć się przelotny deszcz, jest województwo zachodniopomorskie.

Pogoda na Sylwestra. Nowy Rok przywitamy w deszczu

Jaki będzie tegoroczny Sylwester? Wszystko wskazuje na to, że dzień ten będzie pochmurny. Amerykański serwis pogodowy AccuWeather informuje, że w ostatni dzień 2018 roku w Polsce mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, a temperatura w większości Polskich miast będą dodatnia (ok. 1-3 stopnie Celsjusza). 1 stycznia 2019 roku zapowiada się bardzo podobnie - na powrót z sylwestrowej imprezy warto wziąć ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową.

Więcej o: