Wózek spłonął na klatce schodowej. Zostały tylko szczątki. "Może skończą się głupie wymówki"

Tyle mówi się o tym, że przedmioty wystawiane na klatki schodowe w blokach mieszkalnych to ogromne zagrożenie pożarowe. W Radomiu czarne scenariusze się spełniły. Kilka dni temu w płomieniach stanął wózek dziecięcy wystawiony na korytarz.
Zobacz wideo

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Warszawy nie mogą zgodzić się co do tego, czy wystawianie wózków dziecięcych i innych przedmiotów na klatki schodowe to dobra praktyka. Jedni uważają, że to niedopuszczalne, ponieważ powoduje zagrożenie pożarowe. Dla innych to atak na rodziców, którzy nie mają mieszkaniach miejsca na wózki. 

Radom. Wózek dziecięcy stanął w płomieniach

Po publikacji naszego artykułu napisał do nas pan Konrad, mieszkaniec Radomia. Opisał sytuację, do której doszło na klatce schodowej w bloku, w którym ma mieszkanie. Napisał, że kilkanaście godzin przed publikacją naszego artykułu na ulicy Limanowskiego w Radomiu doszło do pożaru. 

5:30 rano, niedziela, wszyscy są zaspani po wieczorach andrzejkowych. Nagle do mieszkań wdziera się dym, wszyscy w popłochu uciekają na balkony. Z okien nie widać ognia, jednak dym jest coraz bardziej gryzący

- opisuje pan Konrad.

Po kilku minutach przyjechała straż pożarna. Jak opowiada pan Konrad strażacy weszli na klatkę schodową w maskach gazowych. Późnej okazało się, że w płomieniach stanął wózek dziecięcy, który został postawiony na wspólnym korytarzu. - Pewnie płonął jak pochodnia - dodaje mężczyzna. 

Kpt. mgr inż. Konrad Neska rzecznik prasowy KM PSP w Radomiu potwierdza, że do takiego zdarzenia faktycznie doszło. Straż pożarna interweniowała 2 grudnia nad ranem - gaszono płonący wózek dziecięcy. Bezpośrednia przyczyna pożaru jest teraz badana przez radomska policję. Niewykluczone, że doszło do zaprószenia ognia. 

Jeden mały wózek, a zniszczenia ogromne

Zniszczenia po pożarze są duże. Ściany na klatce schodowej są całe czarne. Nasz czytelnik dodaje, że sadza wdarła się również do mieszkań - osadziła na meblach, a nawet na ubraniach, które były w nich schowane. Zniszczenia wyraźnie widać na zdjęciach, które wysłano do naszej redakcji.

Jeden mały wózek (zapewne chiński, zrobiony z wysoce łatwopalnych materiałów), a takie spustoszenie. Nie mówiąc już o zagrożeniu dla mieszkańców

- mówi pan Konrad.

Radom. Wózek dziecięcy zostawiony na klatce schodowej się zapaliłRadom. Wózek dziecięcy zostawiony na klatce schodowej się zapalił Fot. Archiwum prywatne / pan Konrad

Teraz mieszkańcy zastanawiają się, kto pokryje koszty remontu klatki schodowej. Zdaniem naszego czytelnika mogą wnieść one nawet kilka tysięcy złotych.

Myślę, że może takie rzeczywiste zdarzenie da ludziom do myślenia i skończą się głupie wymówki

- dodaje.

"Śmierć na żywo"

Jest dodatkowo oburzony, bo jakiś czas temu apelował już do administracji budynku o interwencję w sprawie zostawionych na klatce schodowej przedmiotów. Wózki dziecięce stojące przy skrzynkach pocztowych, rowery na półpiętrze, kartony z niepotrzebnymi rzeczami, plastikowe krzesełka, szafki z butami, a nawet drzwi oparte o ścianę - wymienia mężczyzna. 

Samo wyjście z domu to już kłopot, bo graty przeszkadzają w swobodnym wyjściu. A co w nocy w trakcie pożaru? Gdyby przyszło uciekać - śmierć na żywo

- mówi.

Zdaniem pana Konrada zarządcy bloku nic nie zrobili z jego prośbą. Przedmioty nadal zalegały na korytarzu. Nie pojawiła się nawet informacja o tym, że powinny zostać usunięte przez mieszkańców. 

O komentarz poprosiliśmy spółdzielnię mieszkaniową zajmującą się blokiem przy Limanowskiego w Radomiu. Czekamy na odpowiedź. 

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o:
Komentarze (109)
Wózek kompletnie spłonął na klatce schodowej. Zostały tylko szczątki. "Może skończą się głupie wymówki"
Zaloguj się
 • eclipse23

  Oceniono 28 razy 26

  trzymanie gratów na klatce nie jest mądre ale podopalanie gratów jest debilne i niebezpieczne

 • niutaki

  Oceniono 28 razy 24

  Chyba dla nikogo nie jest zagadką kto podpalił wózek... Bo umówmy się, że sam się nie zapalił.

 • siwywaldi

  Oceniono 23 razy 21

  Ja zacząłem palić w trzeciej klasie podstawówki :-)
  Ale widzę, że młody był lepszy, skoro na widok starych, skitrał kiepa pod materacyk wózka, he, he... :-))

 • stan tom

  Oceniono 16 razy 14

  Zwarcie w instalacji elektrycznej wózka ?; trzeba być bezmózgim śmieciem do kwadratu żeby podpalać wózek na klatce schodowej

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 14

  Wylazł ktoś na klatkę zajarał a peta sru..
  Wycieraczki z pięknego sztucznego tworzywa równie podatne na tego typu akcje.

 • stachkaz47

  Oceniono 18 razy 14

  Wózeek miał SAMOZAPŁON albo maluch zapomniał zgasić dobrze papierosa.

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 13

  Cuda w katolickim kraju.

 • zz1026

  Oceniono 28 razy 12

  Pewnie podpalil ten ktoremu przeszkadzal wozek
  Przejscia mi brak no na korytarzu o szerokosci 2 metrow wozek mu przeszkadza
  Ale jak taki zaparkuje swojego szrota na chodniku i zostawi pol metra wolnego chodnika wtedy powie ze przejscie jest i nie ma problemu
  Ot hipokryzja

 • monia_eliza

  Oceniono 24 razy 12

  a co to za różnica, czy to jest wózek, czy to byłoby coś zupełnie innego, skoro na 100% doszło do zaprószenia ognia, bo nie sądzę, żeby wózek zapłonął ze wstydu, że stoi na klatce schodowej ! jeśli ktoś chciał podpalić, to podpaliłby nawet i swoje goowno, jeśli nic innego by nie znalazł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX