Pogoda na dziś - środa 5 listopada. Wiele przejaśnień i słońca, niewiele deszczu i śniegu

Pogoda na środę 5 listopada. Czy ten dzień będzie ładny? Po deszczowym wtorku pogoda pozytywnie nas zaskoczy.

Prognoza pogody IMGW pokazuje, że środa będzie dniem stosunkowo słonecznym, jednak nie najcieplejszym. Niewielka ilość chmur pozwoli ciepłu "uciec", dlatego możemy spodziewać się odczuwalnego ochłodzenia.

Temperatura. Będzie chłodno, ale temperatura nie spadnie poniżej zera

Środa będzie dniem pogodnym i dość słonecznym. Temperatura w całym kraju nie spadnie poniżej dwóch stopni Celsjusza. Podobnie jak w poprzednie dni, najcieplej będzie na zachodzie. We Wrocławiu, w Zielonej Górze i w Jeleniej Górze odnotujemy 5 stopni, z kolei w Opolu, Katowicach, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Gdańsku 4 stopnie na plusie. Na Mazowszu, Warmii i Mazurach, Kielecczyźnie i w Małopolsce termometry pokażą 3 stopnie, z kolei w województwach podkarpackim, lubelskim i podlaskim, gdzie będzie najzimniej, 2 stopnie Celsjusza.

Temperatura 5.12.2018r.Temperatura 5.12.2018r. Gazeta.pl

Opady. Lokalnie spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem

IMGW prognozuje, że w środę 5 grudnia nad Polską obserwować będziemy małe i średnie zachmurzenie, które na wchodzie oraz na Pomorzu może przynieść przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Tego dnia wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr, miejscami przeradzający się w wiatr porywisty. 

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW: w środę będzie bezpiecznie

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na środę 5 grudnia nie zapowiada się żadnych ostrzeżeń meteorologicznych. Ze względu na dodatnie temperatury deszcz nie będzie zamarzał, dlatego nie musimy obawiać się gołoledzi. Pamiętajmy jednak, że nocą temperatura może spaść poniżej zera, co stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Jeżeli zauważymy kogoś, kto śpi na ławce w parku, zareagujmy i pomóżmy mu.

Więcej o: