COP24. Schwarzenegger opowiedział dziennikarzom, jak dba o środowisko. O Trumpie wtrącił: meszuge

Arnold Schwarzenegger jest gwiazdą szczytu klimatycznego w Katowicach. W rozmowie z dziennikarzami opowiedział, jak sam stara się dbać o środowisko.
Zobacz wideo

Rozmowa z Arnoldem Schwarzeneggerem cieszyła się ogromną popularnością na katowickim szczycie klimatycznym. Aktor i były gubernator Kalifornii przekonywał, jak ważne są drobne, codzienne działania zwykłych ludzi, jak gaszenie świateł po wyjściu z pokoju czy oszczędzanie wody podczas kąpieli.

Eko-auta, energia solarna i wegetarianizm

Swoją wypowiedź na forum COP24 rozwinął w rozmowie z mediami. Mówił m.in. o zmianach technologicznych w swoich autach marki Hummer. Aktor ma w garażu terenówki m.in. o napędzie wodorowym i elektrycznym.

- Trzeba pamiętać, żeby wyłączać klimatyzację, kiedy wychodzimy z domu, a zimą - wyłączać ogrzewanie - mówił. Dodał, że w jego domu wszystkie urządzenia, które zużywają dużo energii, jak basen czy jacuzzi, są zasilane przez panele solarne. 

- Przestałem jeść mięso, ponieważ hodowle wytwarzają więcej zanieczyszczeń niż cały transport razem wzięty. Tyle energii zużywa się na to, żeby krowa urosła! - wyjaśniał aktor. - Może jest pyszne, ale zanim zjemy mięso powinniśmy myśleć o świecie i zanieczyszczeniach. Ja nie jem mięsa 4 dni w tygodniu. Może uda mi się dojść do siedmiu dni w tygodniu - mówił.

Trump? Meszuge

Schwarzenegger był też pytany o Donalda Trumpa. Prezydenta opisał słowem "meszuge", co w języku jidisz oznacza tyle, co szalony, niespełna rozumu. Przyznał, że taka władza sprawia, że kraj się cofa, ale Stany Zjednoczone to nie Trump. - Pozostają burmistrzowie, parlamentarzyści, sektor prywatny, sektor finansowy, uniwersytety - wymieniał były gubernator.

Więcej o:
Komentarze (93)
Arnold Schwarzenegger opowiedział dziennikarzom, jak dba o środowisko. O Trumpie wtrącił: meszuge
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 30 razy 22

  Trump daleko i jeszcze niedostatecznie szalony. Znam licznych, przez suwerena oswojonych, całkowicie odlotowych polskich "meszuge" w kraju nad Wisłą. Od siakiegoś ministra z Siedlec po rezydenta w Pałacu Namiestnikowskim.

 • eclipse23

  Oceniono 26 razy 10

  gnój lepszego sortu zaraz dołoży Arnoldowi do pieca ruskiego węgla.

 • supertiumacz

  Oceniono 11 razy 7

  "wszystkie urządzenia, które zużywają dużo energii, jak basen czy jacuzzi,"

  Arnold niczym mi nie zaimponował.
  W Polsce jesteśmy bardziej eko, bo zdecydowana większość Polaków nawet nie włącza takich energożernych urządzeń.
  1:0 dla Polski.

 • spark5719

  Oceniono 14 razy 6

  "- Trzeba pamiętać, żeby wyłączać klimatyzację, kiedy wychodzimy z domu, a zimą - wyłączać ogrzewanie - mówił."
  Arnie, z całym szacunkiem, ale Polska to nie Kalifornia. Tutaj, jak wyłączysz ogrzewanie wychodząc do pracy, a na zewnątrz jest -10 lub zimniej, to potem będziesz nagrzewał dom do późnej nocy i zużyjesz więcej energii, niż na utrzymywanie stałej, lekko obniżonej temperatury. Tak to działa, choćbyś nie wiem jak dobre okna wstawił i ile wełny i styropianu zapakował w ściany i dach.

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 5

  A przedstawiciele Putina zwani polskim rządem na pewno postanowili ze wcramach walki z ociepleniem będą mniej kraść.,Na razie im się nie udało ale bardzo się starają próbując zakneblować wolne słowo.

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 5

  Jakim słowem można określi idiotów radzących nad Wisłą na czele z tym co niszczycie klimaty znam wychwalał węgiel jaki dobro narodowe którego ma na 200 lat?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX