Były kurator sądowy przez lata gwałcił dzieci krewnych. Finał głośnej sprawy z Lubelszczyzny

Krzysztof M., były kurator sądowy, przez lata molestował i gwałcił dzieci krewnych. Po latach sprawa wyszła na jaw. Sąd po dwuletnim procesie wydał wyrok - mężczyznę skazano na dziewięć lat więzienia.

Finał głośnej sprawy byłego kuratora sądowego Krzysztofa M. Mężczyzna wykorzystywał seksualnie dzieci swoich krewnych podczas rodzinnych wizyt. Koszmar dzieci trwał od 1992 roku, jego ofiarami były dwie dziewczynki i jeden chłopiec.

Krzysztof M. dopuszczał się tych przestępstw w latach 1992-2008. Pierwszą ofiarą obecnie 56-letniego mężczyzny była 2-letnia dziewczynka, która została pod jego opieką.

W jego mieszkaniu w Lublinie krewni zostawiali na kilka dni dzieci. Tak było też w 1995 roku, gdy wykorzystywał 5-letniego chłopca, gwałcił również jego kilkuletnią siostrę. M. dotykał intymnych części ciała dzieci czy masturbować się przy nich.

9 lat więzienia i po 50 tys. zł zadośćuczynienia dl ofiar

Mężczyzna zastraszał dzieci, mówiąc m.in. "jak komuś o tym powiesz, to rodzicom stanie się krzywda".

Jak informuje "Dziennik Wschodni", zakończył się dwuletni proces w tej sprawie. Krzysztofowi M. groziło do 12 lat więzienia. Ostatecznie Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zdecydował, że były kurator sądowy spędzi za kratkami dziewięć lat i ma wypłacić każdej z ofiar po 50 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej o: