COP24. Na polskiej wystawie biżuteria i mydło z węgla. "Polsko, dlaczego nam to robisz?"

Szczyt klimatyczny w Katowicach właśnie się rozpoczął, a Polska ma już na koncie pierwszą wpadkę. W jednym z pawilonów gospodarze COP24 postanowili pokazać wystawę stworzoną z węgla.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach potrwa prawie dwa tygodnie od 3 do 14 grudnia. Są to międzynarodowe obrady dot. zmian klimatycznych oraz działań, które można wdrożyć, aby zapobiec dalszej degradacji środowiska naturalnego i klimatu. W ramach COP24 obejrzeć możemy m.in. poświęcone ekologii wystawy na terenie Muzeum Śląskiego, ale także pawilony różnych krajów. Okazuje się jednak, że pawilon Polski oraz Katowic wzbudzają spore kontrowersje wśród odwiedzających.

COP24. Niefortunna wystawa w polskim pawilonie. Biżuteria z węgla i węglowe mydło

W pawilonie miasta Katowice, który stoi tuż obok pawilonu Polski, nie zabrakło zielonych akcentów. Zielone są neony czy wykonane z roślin ozdoby ścienne. Jednak to nie wszystko. Patryk Strzałkowski, dziennikarz Gazeta.pl, który z bliska relacjonuje szczyt klimatyczny, zwrócił uwagę, że w pawilonie miasta-gospodarza ustawiono także gabloty z węglem oraz biżuterię i mydło wykonane z tego surowca.

Tego typu instalacje i gadżety wzbudziły sporo kontrowersji zarówno wśród Polaków, jak i gości zza granicy. "Czy ktoś może pójść porozmawiać z Polską? Myślę, że zrobili to źle" napisała jedna z użytkowniczek Twittera, dołączając zdjęcie mydła wykonanego z węgla. 

Inny z komentatorów nazwał katowicką wystawę koszmarem. "Polsko, dlaczego nam to robisz?" - zapytał retorycznie. "W tym roku impreza #UNFCCC jest sponsorowana przez firmy węglowe w kraju, który wytwarza 80% energii elektrycznej z węgla" - zauważył jeden z uczestników COP24 w Katowicach.

Więcej o:
Komentarze (215)
COP24. Na polskiej wystawie biżuteria i mydło z węgla. "Polsko, dlaczego nam to robisz?"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 53 razy 45

  Polityka w stylu "nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne..." wkracza na światowe salony :(

 • miaukota

  Oceniono 48 razy 44

  No i bardzo ładnie. Z kolei Międzynarodowy Kongres Obrońców Praw Zwierząt Futerkowych zostanie zorganizowany przez Koło Myśliwskie Okręgu Białystok. Okolicznościową wystawę i swój pawilon przygotuje na tę okazję Zakład Wędliniarsko - Masarski "PadPol" Stefana Padliny z Korycina. Czy są jeszcze jakieś uwagi ?

 • glencok

  Oceniono 50 razy 38

  Tak jest niech głupi adrian do spółki z naszym ministrem ochrony środowiska lobbują za węglem, a niedługo zacznie się wymieranie gatunku. Nie żadengo tygrysa, czy innego ptactwa. Człowieka. I nie za miliardy lat jak słońce spali ziemię, ale za 30, może 50 lat. Nasze dzieci i wnuki tego doświadczą, to nie żadne śpiewki pod tytułem "za tysiąc lat..." Wybierajcie takich po.ebów dalej.
  Jednak pisowstwo to największe debilstwo. Jak można na nich głosować?

 • 2.joana

  Oceniono 32 razy 30

  Mydło z węgla? Jeszcze kotlet z żubra serwowany na stołach z drewna wyciętego w Puszczy Białowieskiej i serwetki z wizerunkiem ministra Szyszko! I możemy wkraczać na ekologiczne salony!

 • antoszek22

  Oceniono 31 razy 29

  a na urodziny Radia Maryja postawią przed wejściem na salę klatkę ze świeżo złapanym pedofilem w stroju biskupa ?

  słuszną linię ma nasza władza
  teraz juz wiadomo skąd ten cyrkowy strój Adriana .

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 32 razy 28

  No bo wungiel jest zielony. PiSiom nikt nie wmówi, że wungiel jest czarny.

 • yaspiman

  Oceniono 34 razy 24

  banda kulawego całkowicie utraciła wiarygodność.
  niczego poza kolejnymi kompromitacjami nie należy oczekiwać

 • 13sw

  Oceniono 23 razy 21

  Wytyczne delegacji PiS na konferencję zakładają przekonanie reszty uczestników, że globalne ocieplenie to wola niebios i walka z nim jest grzechem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX