Jezuita odpowiada o. Rydzykowi ws. "Kleru". "Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup"

"Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się" - grzmiał ojciec Rydzyk podczas urodzin Radia Maryja. Na "apel" Tadeusza Rydzyka zareagował znany jezuita, Grzegorz Kramer.
Zobacz wideo

W sobotę Radio Maryja świętowało swoje 27. urodziny. Z tej okazji do Torunia przyjechała cała śmietanka polityczna: Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński czy Zbigniew Ziobro. 

Nie obyło się bez przemów, podziękowań i tradycyjnego wspólnego odśpiewania utworu "Abba ojcze". Politycy wzięli się za ręce i bujając się zaśpiewali.

Kto był na "Klerze"? Jezuita odpowiedział Rydzykowi

Podczas 27. urodzin Radia Maryja przemawiał oczywiście sam ojciec dyrektor - Tadeusz Rydzyk. Podczas swojej mowy poruszył temat głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler". Podczas tego samego przemówienia ojciec Rydzyk skarżył się na to, że PISF dotował film Smarzowskiego, a film o bracie Albercie (twórców ze szkoły medialnej w Toruniu) już nie. 

Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne

- grzmiał ojciec Rydzyk. 

Na zapytanie Tadeusza Rydzyka odpowiedział aktywny w mediach społecznościowych jezuita - Grzegorz Kramer. Duchowny znany jest ze swoich liberalnych poglądów. 

Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup

- napisał na Twitterze jezuita. 

Komentarz Kramera do przemówienia ojca Rydzyka wzbudził dużo emocji wśród osób, które zobaczyły post jezuity. Zdania są oczywiście podzielone. Jedni gratulują mu "rozsądku", inni krytykują za "niemoralne" podejście. Wielu z nich pisze również, czy widziało "Kler" czy nie. 

Przypominamy, że z danych box office z końca listopada wynika, że oglądalność "Kleru" wyniosła dokładnie 5 064 375 widzów. To rekord XXI wieku w Polsce. Po 1989 r. więcej osób przed ekrany przyciągnęły tylko filmy "Ogniem i mieczem" (ok. 7,15 mln widzów) i "Pan Tadeusz" (blisko 6,2 mln widzów). "Kler" ma także szansę zostania najbardziej kasowym filmem po '89 - szacuje się, że do tej pory zarobił ponad 70 mln złotych. 

Więcej o:
Komentarze (299)
O. Rydzyk kazał podnieść rękę, tym którzy byli na "Klerze". Znany jezuita przyznał, że "on i jego biskup" byli
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 140 razy 132

  Mój marzenie: Rydzyk wysłany przez papieża na misję w Afryce. Z dala od bogactwa i luksusów. Praca, szukanie pieniędzy na jedzenie, leki. Pogrzeby, chrzty wśród biedoty

 • bogucjusz

  Oceniono 96 razy 86

  Boli "Kler" katoli, boli... Bo to nie film fabularny, a paradokument. Smarzowski zatrudnił w roli konsultantów byłych księży i zakonników. KAŻDA sytuacja z filmu miała swoje odbicie w rzeczywistości, co więcej, w scenariuszu nie znalazły się te najbardziej hardkorowe, żeby uniknąć oskarżeń o przesadę i stronniczość.

 • wicipinski

  Oceniono 86 razy 78

  Każdy grosz, który pomoże pozbyć się watykańskiego okupanta jest na wagę złota. Czy można sobie wyobrazić bardziej groteskowy widok, niż premier z ministrami pląsający pod dyktando ojczulka biznesmena?

 • siwywaldi

  Oceniono 69 razy 61

  Muchomor i wielu jego kolegów po fachu, na "Kler" iść nie muszą, bo to co tam można zobaczyć,
  mają w realu i na co dzień... :-))

 • jokemaker

  Oceniono 55 razy 45

  To że połowa rządu był na imprezie - to akurat dowód, że w "Klerze" pokazano prawdę.

 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 45

  Ojciec Inwestor idzie utartą ścieżką, nic się nie dzieje złego, księża czyści jak łza noworodka. Kto ujawnia nieprawidłowości czy wręcz przestępstwa w kościele ten szkodzi.
  Szkodzi instytucji.
  Ofiary same sobie winne. Skusiły. Albo wręcz zmyśliły.
  Rzygać się chce.

 • spyderman2

  Oceniono 50 razy 42

  tadeusz z torunia się burzy bo film kler jest o nim a on nie przytulił z tego tytułu grosza. wcześniej okradł stoczniowców a teraz taka kasa przeszła mu bokiem.
  ps. twórcy kleru oddali dotację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX