Autostrada A4. Na drodze w stronę Katowic stoi sznur samochodów. Ma już 14 km długości

W związku ze szczytem klimatycznym ONZ w Katowicach ogłoszono liczne zmiany w ruchu drogowym. Zmiany te są przyczyną powstawania licznych korków. Jeden z nich, na autostradzie A4, osiągnął długość 14 km.

Osoby, które zmierzają z Krakowa w stronę Katowic, podróżując autostradą A4, muszą spodziewać się licznych utrudnień w ruchu drogowym. Około godziny 8:30 powstały na autostradzie A4 korek osiągnął długość ok. 14 kilometrów.

Korek na autostradzie A4. Sznur samochodów ma 14 km długości

Korek ten ma związek z licznymi utrudnieniami w ruchu drogowym w Katowicach, które mają związek z odbywającym się w stolicy Śląska szczytem klimatycznym ONZ. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników COP24 niektóre z ulic w Katowicach zostały zamknięte lub objęte zakazem zatrzymywania się i postoju. 

Korek na autostradzie A4Korek na autostradzie A4 Fot. Google Maps

Olbrzymi korek na autostradzie A4 powstał na wysokości Krakowa. Samochody stoją w korku od Podgórza Duchackiego aż do bramek.

COP24 w Katowicach. Pamiętajmy o zamkniętych ulicach i objazdach

Przypomnijmy, że szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach rozpoczął się dzisiaj i potrwa do 14 grudnia. W czasie jego trwania kierowcy w Katowicach i okolicznych miastach będą musieli brać pod uwagę liczne zmiany w organizacji ruchu drogowego, które będą odczuwalne przede wszystkim w okolicach Stefy Kultury w Katowicach.

Czytaj także: Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. Policja przypomina o utrudnieniach w ruchu drogowym >>>

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o: