Szczyt klimatyczny ONZ 2018 w Katowicach. Utrudnienia w ruchu drogowym [LISTA UTRUDNIEŃ]

Szczyt klimatyczny ONZ 2018 potrwa prawie dwa tygodnie. Mieszkańcy Katowic i okolicznych miast muszą liczyć się z tym, że w czasie jego trwania poruszanie się samochodem może być utrudnione.

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 10:00 i potrwa prawie dwa tygodnie. Ze względu na obrady dyplomatów z ponad 60 państw odbywających w ramach COP24, w stolicy województwa śląskiego ogłoszono liczne utrudnienia w ruchu drogowym, które będą dotyczyć przede wszystkim Strefy Kultury.

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

Szczyt klimatyczny ONZ, trwający od 3 do 14 grudnia, odbędzie się na specjalnie do tego celu przygotowanym terenie nieopodal Spodka w Katowicach. W związku z tym Strefa Kultury jest niemal całkowicie wyłączona z ruchu, a jej teren patrolują policjanci. Jakie ulice zostaną wyłączone z ruchu?

 • Zamknięto ulice: Olimpijską (możliwy jest dojazd do NOSPR i biurowca .KTW), Góreckiego oraz Dobrowolskiego (od wjazdu na teren Muzeum Śląskiego do ul. Góreckiego),
 • brak będzie możliwości dojazdu do restauracji znajdującej się na parterze budynku KTW od placu Antala i Sławika,
 • całkowicie zamknięto ulice Ordona, Skrzypka i Nadgórników,
 • przejazd przez i pod rondem im. gen. Ziętka został zamknięty dla tirów i pojazdów przewożących materiały niebezpieczne,
 • obszar Strefy Kultury został objęty zakazem zatrzymywania się. Ta czasowa zmiana dotyczy: alei Roździeńskiego (jezdnia północna), ulicach Dobrowolskiego (obie jezdnie), Dudy-Gracza (obie jezdnie, od ulicy Pańki do Roździeńskiego), Pańki, Kopalnianej, Ścigały oraz Nadgórników,
 • zamknięto chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego oraz kładki na ul. Olimpijskiej i alei Roździeńskiego.
 • z użytkowania wyłączony jest Park oraz Pomnik Powstańców Śląskich

Wyżej wymienione zmiany mogą powodować długie korki na innych ulicach, m.in.  na drodze 86 zarówno od strony Sosnowca i Tychów oraz na trasie 79 od Mysłowic i Chorzowa. 

Mapa utrudnień w ruchu drogowym dla Katowic na czas trwania COP24Mapa utrudnień w ruchu drogowym dla Katowic na czas trwania COP24 Grafika: slaska.policja.gov.pl

COP24 w Katowicach. Zmiany czasowe w ruchu samochodowym

Większość wymienionych powyżej zmian w ruchu drogowym będzie obowiązywać aż do poniedziałku 17 grudnia. Wprowadzono też inne przepisy powodujące utrudnienia w ruchu drogowym, które będą miały charakter czasowy:

 • 2 do 4 grudnia obowiązują zakazy zatrzymywania się i postoju w pięciu rejonach Katowic. Dotyczy to zatrzymywania się w okolicach hoteli. Zakaz dotyczy: 
  - ulicy Dworcowej (na odcinku od ul. Św. Jana do ul. Dyrekcyjnej),
  - ulicy Uniwersyteckiej (na odcinku od al. Roździeńskiego do ul. Moniuszki i dodatkowo na fragmencie ul. Piastowskiej od strony ul. Uniwersyteckiej),
  - ulicy Wojewódzkiej (na odcinku od strony ul. Plebiscytowej do ul. Sienkiewicza),
  - ulicy Bytkowskiej,
  - ulicy Roździeńskiego (na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do ul. Dudy Gracza).

  Kierowcy, którzy nie dostosują się do tego zarządzenia muszą się liczyć z tym, że ich samochody mogą zostać odholowane

3 grudnia po godzinie 16:00 planowane jest zamknięcie ruchu samochodowego na ulicy Korfantego, który będzie dotyczył odcinka od ronda do ulicy Katowickiej (w obu kierunkach).

Komunikacja miejska w Katowicach podczas COP24 będzie funkcjonować bez większych zmian. Warto jednak pamiętać, że do 14 grudnia po centrum Katowic kursuje darmowa linia tramwajowa COP24 poruszająca się po trasie Słoneczna Pętla - Plac Wolności oraz Słoneczna Pętla - plac Miarki.

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o:
Komentarze (10)
Szczyt klimatyczny ONZ 2018 w Katowicach. [LISTA UTRUDNIEŃ]
Zaloguj się
 • angelus-silesius

  Oceniono 3 razy 3

  Piękny szczyt.
  Wychlali, zakąsili, ubaw był po pachy a wszystko za jedyne 220 milionów. Wsteczniacy gadają, że te pieniądze by można wydać na służbą zdrowia ale to, jak wiadomo, wsteczniacy:

  Https://www.salon24.pl/u/neosofista/281261,ekologiczny-humbug

 • hiperon59b

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czy pan premier Mateuszek kłamczuszek Krzywousty pochwali się na tym szczycie klimatycznym nową inwestycją koło Ostrołęki czyli elektrownią opalaną węglem, która dziennie będzie spalać około 280 wagonów węgla.

 • gol-ik

  Oceniono 1 raz 1

  Chore,nie można było tego zrobić np. miesiąc temu, przed świetami mamy rozpierd.l,a gowno na tym szczycie wymyśla,zreszta widać jak to ważniaków interesuje po liście nieobecnosci

 • jozek sima

  0

  To jest jakaś kpina. Z Krakowa do Katowic codziennie wożą dupsko w eskorcie policji za nasze podatki, generują korki. Duda do tego mówi, że palić węglem będziemy przez najbliższe 200 lat. Szczyt w najbardziej zanieczyszczonym kraju i brak myślenia polskich polityków doprowadza mnie do..... Szkoda pisać

 • stachkaz47

  0

  Szczyt potrwa aż 12dni bo musi przemówić każdy EKOLOG co ma dziurę w du..pie a zjechało ich 30 000 . LITOŚCI.

 • malgorzata_do_buzibralska

  0

  To zobaczą jakie czyste powietrze jest w Katowicach 😂😂😂 Każdy powinien dostać maseczki smogowe 😉😊

 • foxyking93

  0

  Z twittera jakiegoś amerykańskiego podróżnika. "Fitting to have a world climate change meeting in Katowice Poland one of the most polluted cities that I have ever visited. An old coal mining city, all of the buildings have this thick coat of coal. Poland is beautiful Country but Katowice is an exception."

 • generationnext

  0

  utrudnienia nie tylko w Katowicach, ale i w Krakowie. na każdym skrzyżowaniu stoi Policja a po mieście non stom jeżdżą vipowskie eskorty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX