Łódź: groził pasażerom siekierą i nożem. Policjanci użyli paralizatora, by go obezwładnić

W jednym z łódzkich autobusów doszło w poniedziałek do awantury. Mężczyzna wyjął siekierę oraz nóż i zaczął krzyczeć, że "wszystkich pozabija". Na szczęście na miejscu szybko pojawili się policjanci i opanowali sytuację.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 18.00 w centrum Łodzi. Do jednego z autobusów linii 96 wszedł mężczyzna, który usiadł na siedzeniu przy wejściu, a chwilę później odpalił papierosa. Siedząca obok niego pasażerka poskarżyła się kierowcy, a ten zwrócił 31-latkowi uwagę. 

Ta prośba obudziła w mężczyźnie agresję. "Wyciągnął z reklamówki siekierę i nóż o długości ostrza około 15 cm. Zaczął nimi wymachiwać krzycząc, że „wszystkich pozabija" - powiedział dla TVN24 Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Widząc, co się dzieje, kierowca zatrzymał autobus i otworzył tylne drzwi, żeby pasażerowi mogli opuścić pojazd. W międzyczasie wezwana została policja, która bardzo szybko przybyła na miejsce. Kiedy mężczyzna zobaczył funkcjonariuszy, ponownie sięgnął po siekierę i nóż. Policjanci, aby go obezwładnić, musieli użyć paralizatora. 

31-latek, jak się okazało, był trzeźwy. Śledczy ustalają, czy był pod wpływem środków odurzających np. dopalaczy. Jednocześnie mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty. - Jest podejrzany o znieważenie interweniujących policjantów i kierowanie w stosunku do nich gróźb w celu zmuszenia do zaniechania podejmowanych czynności służbowych - poinformował Krzysztof Kopania. Prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie, na co sąd wyraził zgodę. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (21)
Łódź: groził pasażerom siekierą i nożem. Policjanci użyli paralizatora, by go obezwładnić
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 23 razy 9

  Siekierą i nożem - paralizator. Okej. A taki np. Kaczyński cały czas nam grozi sierpem i młotem. Kto go potraktuje paralizatorem?

 • anakastyczny

  Oceniono 15 razy 9

  Czyli machanie siekierą w autobusie i groźby, że zabije są w porządku?

 • timbwolf3

  Oceniono 21 razy 7

  W minionych miesiącach obserwowany jest wysyp wszelkiego typu niebezpiecznych typków - instruktor sztuk walk masakruję swoją dziewczynę, 25latek wyrzuca przez okno partnerkę bo mu nie chciała dać, gość z siekierą w autobusie... oto państwo nienawidzącego ludzi naczelnika z Żoliborza

 • zraszacz

  Oceniono 13 razy 5

  wyklęty pomylił daty 11 listopada już był no chyba że na pasterkę spieszył ale to trochę za wcześnie

 • wazelinowyczopekprezesa

  Oceniono 4 razy 4

  Znowu uchodźca z Polski.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 8 razy 4

  Nie wierzę, że policjanci użyli paralizatora w stosunku do niebezbronnego i niebezpiecznego człowieka.

 • realistas

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba to nie był Polak-katolik tylko jakiś uchodźca?

 • Koza

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem czy to ważne, ale po porażeniu paralizatorem mężczyzna miał wyjęczeć: Jezus Maria!

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwnie sie nasi "bezpieczni w 100% katole" zachowuja👾👿

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX